وحید جوادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار در فرابورس نیز کاهش ۴۳ واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز به سه هزار و ۸۸۴ واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از ۴۸ میلیون و ۲۰۲ هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۶ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق تقدم بیش از ۱۹۹ شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه و دانش بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با ۲۳ درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ۴۴ درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی این مدت سهام شرکت پتروشیمی با هشت درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

کارشناسان اقتصادی، طی دوره اصلاحی در بورس را یکی از عوامل کاهش شاخص این بازار می دانند.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.