آوات بازیار در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد سودجو که متواری هستند با استفاده از یک رشته تور ماهگیری در رودخانه زرینه‌رود این شهرستان اقدام به صید غیرمجاز می‌کردند.

وی افزود: صیادان متخلفی که بدون اخذ پروانه صیادی اقدام به صید غیرمجاز آبزیان در رودخانه زرینه‌رود کنند به شدت با آنها برخورد می‌شود.

وی با اشاره به آزاد شدن صید ماهی در برخی از مسیرهای رودخانه زرینه از طریق قرعه‌کشی به صیادان بومی اضافه کرد: با افرادی که به صورت غیرمجاز و خارج از ضوابط اقدام به صید ماهی در این رودخانه کنند برخورد جدی می‌شود.

«بازیار»، صید ماهی با تور دیواری را در این رودخانه ممنوع اعلام کرد و گفت: مجوز استفاده از این نوع تور برای صید ماهی در سدها و منابع آبی به لحاظ تأثیرگذاری آن در کاهش جمعیت ماهیان به هیچ صیادی داده نمی‌شود.  

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بوکان از دوستداران محیط زیست این شهرستان خواست که در صورت مشاهده هرگونه تخریب و صید و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

زرینه‌رود با طول ۳۰۲ کیلومتر یکی از طویل‌ترین و پرآب‌ترین رودهای شمال غرب کشور است که از کوه‌های چهل چشمه در سقز سرچشمه می‌گیرد و پس از گذر از شهرستان‌های بوکان، شاهین‌دژ و میاندوآب در جنوب دریاچه ارومیه ضمن تشکیل یک دلتای وسیع به عرض حدود ۱۰ کیلومتر در مراتع باتلاقی تالاب قره قشلاق به دریاچه ارومیه می‌ریزد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.