رحمان شمسی روز چهارشنبه در دیدار کارکنان این اداره با فرماندار سردشت اظهار داشت: برای تکمیل و بهره‌برداری از این مساجد که در مناطق شهری و روستایی در حال احداث است به مشارکت و همت والای خیران و واقفان نیک‌اندیش نیاز است.

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای ۴۳۵ موقوفه، ۷۳۸ رقبه، ۹۵ خادم و ۲۳۵ مسجد است افزود: در راستای حفظ و صیانت از موقوفات از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۷ سند مالکیت تک برگی اخذ و ۱۳۰ سند اجاره تمدید شده است که با برنامه‌ریزی‌ و اقدامات انجام شده در سال جاری ۴۰ درصد به درآمد کلی موقوفه‌های این شهرستان افزوده شده است.

وی با اشاره به نخستین وقف علمی این شهرستان اضافه کرد: ۱۵ هزار جلد کتاب به ارزش پنج میلیارد ریال اخیرا توسط «نادر کریمیان سردشتی» از اساتید دانشگاه و یکی از مفاخر نیکوکار این شهرستان انجام شد.

وی افزود: امید است این اقدام ارزشمند ایشان سایر خیران را نیز به وقف های علمی تشویق سازد که هم‌اکنون یکی از نیازهای جامعه امروز به شمار می‌رود.

فرماندار سردشت نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت وقف‌های قرآنی و بیان اینکه موقوفات با نیات قرآنی نسبت به سایر موقوفه‌ها از درصد بسیار پایینی برخوردار است گفت: برای پرکردن این خلأ و جبران آن نیاز به یک نهضت مشارکتیدر جامعه وجود دارد.

اقصی نخشی‌پور با تاکید بر متناسب شدن وقف با نیاز امروز جامعه اظهار داشت: علاوه بر این باید همگانی کردن وقف قرآنی در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد اداره اوقاف سردشت خواستار ایجاد وقف‌های نوین در حوزه‌های مختلف همچون حوزه کارآفرینی شد و افزود: باید مردم را تشویق و ترغیب به وقف در این زمینه کرد و با راه‌اندازی بنگاه‌های کارآفرینی به اشتغال جوانان، تحصیل آنان و همچنین فعالیت در زمینه آموزشی کمک کرد.

از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۰ وقف جدید در سامانه موقوفات شهرستان سردشت به ثبت رسیده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.