قرنی مصطفی‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقات نین‌جوتسو (نینجا) قهرمانی کشور با شرکت بیش از ۵۵۰ رزمی‌کار از ۲۲ استان طی ۲ روز به میزبانی البرز برگزار شد.

وی ادامه داد: در این رقابت‌ها از تیم مهاباد «یحیی عزیزی» در وزن ۸۵ کیلوگرم مدال طلا، «آریان قادری» در وزن ۷۵ کیلوگرم مدال نقره و «شایان منصوری» و «کاوه اعزازی» به ترتیب در اوزان ۵۰ و ۲۶ کیلوگرم هر کدام صاحب گردن‌آویز برنز شدند.

وی با بیان اینکه تیم نین‌جوتسو مهاباد با ۱۰ ورزشکار در رقابت‌های کشوری حضور داشت، اضافه کرد: مهاباد به عنوان نماینده آذربایجان‌غربی در این مسابقات شرکت کرده بود.

رییس اداره ورزش و جوانان مهاباد بیان کرد: «بهروز عبدولی» هدایت تیم نین‌جوتسو مهاباد را رقابت‌های کشوری این رشته برعهده داشت.

وی تاکید کرد: قهرمانان اوزان مختلف در این رقابت‌ها برای شرکت در مسابقات برون مرزی این رشته به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.

شهرستان ۲۴۱ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار در قالب ۴۳ هیات، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

نین‌جوتسو یک هنر رزمی ژاپنی است که در لغت به معنای حرکت پنهانی است و در آن استراتژی‌ها و تاکتیک‌های جنگ‌های نامتعارف و چریکی و روش‌های جاسوسی و پنهان‌کاری آموزش داده می‌شود.

از برجسته‌ترین خصوصیات نین جوتسو این است که بدن و جسم را پایگاه فکر و اندیشه می‌داند و کالبد آدمی را آموزش می‌دهد تا با آن روح را بسازد؛ اصول اصلی و اجرای تکنیک‌ها نیاز به سرعت، تعادل، تمرکز، قدرت و تنظیم زمان تنفس و کنترل آن دارد و بدون آن فاقد ارزش است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.