سرهنگ سلمان حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اداره‌ها و سازمان‌ها، صاحبان اماکن خصوصی، تجاری، باغ و ویلا می‌توانند از سامانه هشداری این مرکز استفاده کنند، اظهار داشت: مرکز هشدارهای الکترونیک با هدف پیشگیری از سرقت و جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به مراکز اداری،  تجاری و شخصی در بوکان راه‌اندازی شده و مرکز اطلاع رسانی این سامانه به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ متصل است.

وی ادامه داد:  «مها»، سامانه اطلاع رسانی و اعلام خطر آنلاین و هوشمندی است که به صورت ۲۴ ساعته به کمک حسگرهای حرکتی، لرزشی،  هر نوع تهدید از جمله سرقت و زورگیری را در زمان حضور یا عدم حضور مالک به مرکز هشدار الکترونیک اعلام می‌کند.

وی اضافه کرد: سامانه مها به محض دریافت هشدار الکترونیکی، صحت آن را احراز و در کمترین زمان، مالک و مبادی امدادی از جمله پلیس را از وقوع سرقت مطلع می‌کند.

فرمانده انتظامی بوکان اضافه کرد: متقاضیان جهت استفاده از امکانات و نصب تجهیزات مرکز هشدارهای الکترونیک (مها) می‌توانند به پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی بوکان مراجعه کنند.

به گزارش ایرنا، سامانه مها طی ۲ سال گذشته در آذربایجان غربی و شهر ارومیه راه اندازی شده ولی هنوز آمار دقیقی از عملکرد این مرکز در استان ارائه نشده است.

بوکان دارای بیش از ۲۵۱ هزار نفر جمعیت است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.