رییس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی مهاباد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای راهپیمایی روز ۱۳ آبان امسال، ساعت ۱۰:۳۰ حرکت برادران از میدان شهدا و حرکت خواهران از میدان فرمانداری مهاباد آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام یاسر آقامحمدی ادامه داد: مسیر راهپیمایی امسال یوم الله ۱۳ آبان در مهاباد از خیابان صلاح الدین ایوبی غربی به سمت سه راهی وفایی و سپس به سمت چهارراه آزادی خواهد بود و در میدان جمهوری اسلامی ختم می‌شود.

وی بیان کرد: امنیت مسیر حرکت راهپیمایان، مسیرهای منتهی به جایگاه و کنترل و رفع موانع ترافیکی و انتظامات توسط نیروهای انتظامی برقرار می‌شود.

امام جمعه، فرماندار مهاباد و نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در پیامی مشترک به مناسبت روز ۱۳ آبان از مردم همیشه در صحنه این شهرستان خواستند تا همراه با مردم سراسر کشور در راهپیمایی روز ملی مبارزه با اسکتبار جهانی حضوری دشمن‌شکن داشته باشند.

روز ۱۳ آبان ۵۸ نیز دانشجویان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند که به این ترتیب مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد و این روز را «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامگذاری شده است.

روز ۱۳ آبان که در تقویم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

در روز ۱۳ آبان ۱۳۴۳، ماموران رژیم شاه، امام خمینی (ره) را در قم دستگیر و به دستور آمریکا به ترکیه تبعید کردند. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ دانش‌آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت‌های آمریکا در ایران، راهپیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را روز ملی مبارزه با استکبار نام‌گذاری کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.