محرم آقاپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ۷۱۸ خیّر این شهرستان در ۶ ماهه نخست امسال در راستای عمل به آموزه های اسلامی در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت کرده و سرپرستی حداقل یک یتیم را متقبل شده اند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۵۰ یتیم و ۹۲ فرزند خانواده بی بضاعت در قالب طرح های اکرام ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد هستند.

وی ادامه داد: در ۶ ماه نخست امسال بیش از پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک از سوی خیران به این افراد صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام‌خمینی (ره) شوط با بیان اینکه مبالغ کمک شده جهت رفع مشکلات ایتام در زمینه تامین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان هزینه می شود، اضافه کرد: افراد نیکوکار می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می‌گذرد.

در سال‌های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک‌های مشاوره‌ای بخشی از این وظایف است.

کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط ۲ هزار و ۷۰۲ خانواراز لحاظ درصد ۱۷.۱۵ با پنج هزار و ۸۲۷ نفر جمعیت از لحاظ درصد ۱۰.۴۶ درصد است؛ این شهرستان با بیش از ۵۶ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

۷۱۳۲/۲۰۹۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.