کیکاووس سعیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تا به این لحظه هیچ نامه رسمی مبنی بر محرومیت فدراسیون جودو به ایران ارسال نشده است افزود: در صورت وصول نامه از سوی فدراسیون جهانی جودو روز شنبه در اولین جلسه هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در این خصوص تصمیم گیری و موضع رسمی خود را اعلام خواهیم کرد.

وی با رد احتمال محرومیت ایران در المپیک، اظهار داشت: با توجه به اینکه یک سال تا آغاز المپیک ۲۰۲۰ توکیو وقت باقیست، تمام تلاش مجموعه کمیته المپیک، ایجاد بهترین شرایط برای آماده‌سازی ورزشکاران و فدراسیون هاست تا بتوانیم با کسب بیشترین سهمیه و اعزام یک کاروان کیفی شانس کسب مدال بیشتری نسبت به ادوار قبلی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تا سه ماه مانده به آغاز برگزاری بازی‌های المپیک شانس کسب سهمیه برای ورزشکاران ایرانی وجود دارد افزود: تمام دست‌اندرکاران ورزش ایران با اتحاد و همدلی بین تمام نهادها در تلاش برای کسب بهترین سهمیه‌هاست ضمن اینکه تا این لحظه هشت سهمیه را کسب کرده است.

دبیر کمیته ملی المپیک گفت: با توجه به وقوع جنگ اقتصادی توسط دشمنان، وضعیت ورزش کشور خوب و قابل قبول است بطوری که از ۲۶ میلیارد ریال بودجه مصوب این کمیته تا به امروز ۷۰ درصد به فدراسیون‌ها پرداخت و ظرف چند ماه آینده ۲۰ درصد دیگر نیز پرداخت خواهد شد.

«سعیدی»، در مورد اولین حضور کاراته در بازی‌های المپیک گفت: با ورود این رشته به المپیک، کاراته ایران وارد مرحله جدیدی شده و با توجه به شرایط کاراته ایران، باید تلاش بیشتری برای درخشش در بزرگترین مسابقات جهانی انجام داد.

ورزش ایران تا امروز ۸ سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرده است؛ در رشته کاراته نیز که در سال آینده اولین حضور در المپیک را تجربه خواهد کرد، ۱۲ مسابقه تا قبل از المپیک برای کسب هشت سهمیه ورودی این رشته برگزار خواهد شد.

فدراسیون جهانی جودو روز چهارشنبه هفته جاری به صورت رسمی خبر از تعلیق تمامی فعالیت‌های فدراسیون جودوی ایران داد.

در این حکم اعلام شده که فدراسیون جودوی ایران می‌تواند ظرف ۲۱ روز از زمان آگاهی از حکم در دادگاه حکمیت ورزش ( CAS ) درخواست فرجام‌خواهی کند.

۹۹۳۹/۶۱۸۵/

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.