عزیز پرتوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم ملی ایران طی ۲ روز گذشته برای کسب سهمیه المپیک موفق به ۲ پیروزی در مقابل تیم‌های کوبا و مکزیک شد ولی این تمام راه نیست و امروز یک بازی بسیار سخت و دشوار در مقابل میزبان پیش‌رو دارد.

وی بیان کرد: ایران در سومین دیدار خود مقابل روسیه‌ای به میدان می‌رود که به تازگی با بازیکنان جوان خود مقام قهرمانی لیگ ملت‌ها را به خود اختصاص داده و بدون شک رویارویی با این تیم مطرح و ریشه‌دار کار بسیار سخت و دشواری است.

وی ادامه داد: تیم ملی ایران روز گذشته در دومین دیدار خود مقابل مکزیک با یاران جوان و تیم ذخیره خود به میدان رفت و فرصتی برای استراحت بازیکنان اصلی خود بدست آورد تا امشب با قوای بیشتری مقابل روسیه به میدان برود.

پیشکسوت و بازیکن اسبق تیم ملی والیبال گفت: پیروزی ایران مقابل روسیه امر بعیدی به نظر می‌رسد ولی انتظار داریم بازیکنان تا آخرین لحظه برای ارائه بهترین بازی خود هر آنچه در توان دارند، به کار ببندند.

پرتوی افزود: شانس ایران برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات قاره آسیا بیشتر از مسابقات انتخابی در روسیه است و امید می‌رود ایران امسال نیز با کسب سهمیه، دومین حضور خود در المپیک را در کتاب تاریخ ورزش ایران ثبت کند.

رقابت‌های انتخابی المپیک در ۶ گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و در نهایت تیم‌های برتر هر گروه سهمیه المپیک را کسب می‌کنند؛ بر اساس اعلام فدراسیون سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی، محمدجواد معنوی‌نژاد، جواد کریمی، محمدرضا موذن، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور ۱۲ بازیکن تیم ملی والیبال ایران برای شرکت در این رویداد مهم جهانی (روسیه) هستند.

ایران روزهای جمعه و شنبه در دیدار با تیم های کوبا و مکزیک موفق به کسب پیروزی شد و شامگاه یکشنبه، ۲۰ مرداد در سومین و آخرین مسابقه انتخابی المپیک از ساعت ۲۰:۳۰ مقابل روسیه میزبان به میدان می‌رود.

تیم ملی ایران در صورتی که نتواند در این مسابقات سهیمه المپیک را به دست آورد، باید دوباره در مسابقات انتخابی قاره آسیا شانس خود را امتحان کند؛ مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا از ۱۶ تا ۲۲ دی ماه امسال با حضور هشت تیم برتر این قاره به میزبانی کشور چین برگزار می‌شود و در نهایت تیم قهرمان به مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه می‌یابد.

شهر ارومیه به عنوان قطب والیبال ایران ملی‌پوشان زیادی تقدیم تیم‌های ملی کرده است که یدالله کارگرپیشه، ساسان خداپرست، میرسعید معروف، مرتضی شریفی و بردیا سعادت پنج کاپیتان ارومیه‌ای از دهه‌های ۴۰ تا ۹۰ هستند.

۷۱۵۶/۳۰۷۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.