قائم مقام شهرداری ارومیه گفت: 15 هزار کیسه پارچه ای رایگان بین مردم شهر توزیع می شود.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی غلامرضا عدل دوست در جمع خبرنگاران با اشاره به ۲۱ تیرماه روز بدون کیسه های پلاستیکی نیز اشاره کرد و ضمن تأکید بر اینکه این روز بهانه ای برای مشارکت در کاهش مصرف  پلاستیک است، یادآور شد: از سال 92 سالیانه 5 هزار عدد کیسه های پارچه ای توسط شهرداری ارومیه توزیع شده 92 و امسال نیز 15 هزار عدد کیسه پارچه ای برای حفظ محیط زیست و به صورت رایگان بین مردم ارومیه  توزیع می شود.
وی ادامه داد: کیسه های پلاستیکی بین 100 تا 500 سال طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شود و حتی اگر دفن هم شود تولید شیرابه هایی سمی می کند که موجب آلودگی آبهای زیرزمینی می شود.
قائم مقام شهرداری ارومیه گفت: این کیسه های پلاستیکی همچنین توسط باد جابجا و موجب بسته شدن کانالهای آب و فاضلاب در محیط شهری می شود که سبب تولیدمثل و تکثیر حشرات و جانوران موذی می شود و همچنین سبب انسداد کانالهاست.
عدل دوست با بیان اینکه سالانه 177 هزارتن کیسه پلاستیکی در کشور تولید می شود، تصریح کرد: چنانچه هر خانوار ایرانی روزانه یک عدد کیسه پلاستیکی کمتر مصرف کند، سالانه 8 میلیارد عدد کیسه کمتر مصرف می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری ارومیه در ادامه اظهار کرد: شهر ارومیه تا کنون 3 طرح تفصیلی به خود دیده است و خوشبختانه برعکس اولین و دومین، آخرین طرح توسط کارشناسان شهرداری ارومیه بررسی، مطالعه و کارشناسی شده است.
عدل دوست گفت: طرحهای تفصیلی قبلی در سالهای 57 و 73 و آخرینش نیز طرح تفصیلی است که در دست اقدام است و در تهیه طرح تفصیلی اولین و اساسی ترین موضوع حقوق مکتسبه افراد است و تأکید می شود وضعیت موجود در شهر حفظ و تأمین سرانه کاربری باید در 70 محله، 16 ناحیه و 5 منطقه تأمین شود.
وی با اشاره به طرح تفصیلی ارومیه افزود: بافت تاریخی شهر باید حفظ شود  و از طرفی هم باید ارتقا خدمات در این مناطق را شاهد باشیم.
عدل دوست ادامه داد: در طرح تفصیلی پیش بینی شده ارومیه، باید از شهری خودرو محور به شهری پیاده محور دست پیدا کنیم و یک سوم معابر به این محبث مهم در طرح تفصیلی اختصاص یافته است، همچنین باغات سطح شهر را زنده نگه می داریم و افزایش سرانه فضای سبز را به طور جدی پیگیر هستیم.
وی به اهمیت اعتماد مردم و مشارکت  آنها در مدیریت شهری اشاره کرده و  گفت: مشارکت شهروندان سبب موفقیت برنامه ها و پروژه های شهرداری است.
عدل دوست همچنین ضمن بیان اینکه پروژه پارک سلامت یکی از پروژه های فاخر شهرداری ارومیه است، افزود: پارک سلامت 6 هکتار است که 200 میلیارد ریال هزینه تخصیص داده ایم که یکی از مهمترین پروژه های شهرداری ارومیه است و تمامی مسائل ورزشی، تفریحی و توریستی پیش بینی شده است.
قائم مقام شهردای ارومیه همچنین در جواب سوالی درباره زمین های ارتش خاطرنشان کرد: طرح تفصیلی زمین های پادگان لشکر64 به شورای عالی مسکن ارسال شده است و احتمال تصویب دارد و اخیراً نیز جابجایی هایی در زمین های شهرداری و ارتش در این محدوده رخ داد.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.