معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: اجرای طرح جامع مالیاتی تبعیض های احتمالی موجود را رفع می کند.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رضا حسینی که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی با همراهی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان، از روند اجرای طرح جامع مالیاتی بازدید و با کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان دیدار کرد در نشست پایانی این دیدار بر ضرورت تسریع در اجرای طرح جامع مالیاتی تأکید کرد و گفت: این طرح به تحول سیستم مالیاتی منجر شده و تبعیض های احتمالی موجود را رفع می کند.
وی مالیات را کلیدی ترین تکیه گاه توسعه در کشورها برشمرد و افزود: اگر وصول مالیات مبتنی بر اسناد و مدارک قوی و مستدل باشد، مالیات واقعی اخذ شده و موجب رضایت مؤدی نیز می شود.
حسن کوماسی مدیرکل امور مالیاتی استان نیز با اعلام اینکه سهم آذربایجان غربی برای وصول مالیات در سال جاری نسبت به سال گذشته 46 درصد افزایش دارد، افزود: در بودجه 98 پیش بینی شده درآمدهای مالیاتی استان به 1260 میلیارد تومان برسد.
 کوماسی گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی، درصدد شناسایی مؤدیان جدید، فرارهای مالیاتی و منابع درآمدی جدید هستیم و واحدهای صنعتی و تولیدی و بازاریان زیر فشار مالیاتی قرار نخواهند گرفت.
وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی در رسیدگی به پرونده ها مورد توجه قرار می گیرد، اضافه کرد: در راستای تعامل و خوداظهاری با بیش از 67 درصد از مؤدیان مشاغل در اظهارنامه عملکرد 97 توافق حاصل شده و به زودی نسبت به صدور برگ قطعی و ابلاغ منطبق با توافق اقدام می شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.