رئیس اداره محیط زیست پیرانشهر از کشف ۲۷ مورد شکار و صید غیر مجاز و دستگیری ۶۲ نفر شکارچی متخلف طی سال گذشته در پیرانشهر خبرداد.
طه ایزان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به اقدامات این اداره در سال ۹۷ افزود: تعداد ۲۸۹ بازدید توسط بازرسان از واحد های صنعتی و خدماتی شهرستان انجام شده است و در این رابطه نیز ۲۱ اخطاریه زیست محیطی شهرستان صادر شد که خوشبختانه واحدهای متخلف بعد از موعد مقرر نسبت به رعایت اصول محیط زیستی اقدام کرده و هیچ واحدی تعطیل نشد.
وی بااشاره به اینکه شهرستان پیرانشهر دارای طبیعتی بکر و با گونه های جانوری متنوع است، متاسفانه هر ساله شاهد شکار غیرمجاز در این شهرستان هستیم خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۲۷ مورد شکار و صید غیرمجاز کشف و ۶۲ نفر دستگیر شدند؛ همچنین ۱۹ قبضه سلاح مجاز و ۱۶ رشته تور ماهی گیری و ۲۰ عدد قفس ضبط گردید.
رئیس اداره محیط زیست پیرانشهر تصریح کرد: محیط زیست یک محیط عمومی و امانتی است که باید برای آینده گان حفظ شود و این مهم تنها با مشارکت عموم مردم و با توسعه پایدار این سرمایه محقق می شود و بر این اساس هر ساله ۱۵ تا ۲۲ خرداد به نام هفته محیط زیست نام گذاری شده است.
ایزان در ادامه افزود: با توجه به اینکه پیام سال ۹۸ سازمان محیط زیست کشور، کاهش آلاینده ها و پسماند، آسمان آبی و زمین سبز و یکی از سیاست های کلی سازمان، مشارکت عموم مردم در حراست از محیط زیست و اصلاح فرهنگ مردم می باشد این اداره در سال ۹۷ با برگزاری کلاس های آموزشی زیست محیطی توانسته ۱۹۰۰ نفر ساعت برای همشهریان برگزار نماید.
ایزان در خاتمه در رابطه با شروع فصل گرما و احتمال آتش سوزی افزود: همشهریان عزیز بایستی در نظر داشته باشند با توجه به شروع فصل گرما و همچنین مستعد شدن شرایط پوشش گیاهی مراتع و مناطق پوشیده فضای سبز جهت آتش گرفتن، از بر پا کردن آتش بدون حفاظ و به جا گذارشتن زباله های پلاستیکی و شیشه ای و هرگونه رفتار پرخطر دیگری که احتمال بروز آتش و سوختن مراتع را به دنبال داشته باشد، پرهیز کنند.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.