اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سعید رهبر سوره روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سه هزار و 600 نفر روز نیروی امدادگر متخصص، نجاتگر، پزشک داوطلب و عوامل امدادی در طرح ملی امداد و نجات هلال احمر در پایگاه های هلال احمر آماده باش هستند.
وی ادامه داد: 680 دستگاه آمبولانس به روز مجهز به جدیدترین تجهیزات پزشکی، 280 دستگاه خودروی به روز نجات، 440 دستگاه خودروی امدادی به روز و یک فروند چرخ بال از جمله تجهیزات فعال هلال احمر آذربایجان غربی در ایام نوروز است.
وی اضافه کرد: کمک به کاهش تلفات سوانح جاده ای، ارتقای سطح کیفی خدمات هلال‌احمر و افزایش رضایتمندی مراجعان و خدمات گیرندگان از اهداف اصلی برنامه‌های هلال احمر در ایام نوروز است.
وی اظهار داشت: در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی نیز 33 پست ایمنی و سلامت و 23 خیمه نماز در پست های سلامت آذربایجان غربی راه اندازی می شود تا بروشور آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی و سایر محصولات فرهنگی را به مسافران عرضه کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: داروخانه هلال امر ارومیه در روزهای اول، سوم و چهارم ایام عید نوروز آماده ارائه خدمات به متقاضیان داروهای مورد نیاز است.
رهبری سوره با اشاره به اینکه یک دستگان بالگرد نیز در ایان نوروز در آذربایجان غربی مستقر است، اضافه کرد: این بالگرد به مدت 10 روز در پایگاه های ایواوغلی خوی، مرگنلر شوط، شهید کلانتری ارومیه و ایستگاه امداد هوایی مستقر است.
وی افزود: این بالگرد می تواند در مدت 20 دقیقه در محل حادثه حضور یابد و نگرانی از بابت امداد رسانی وجود ندارد.
وی با اشاره به ارائه خدمات به نیازمندان آذربایجان غربی نیز ادامه داد: یکهزار و 200 نفر ازا فراد شناسایی شده تا پایان امسال کمک نقدی دریافت می کنند.
به گزارش ایرنا، رزمایش خدمات سفر نوروزی هلال احمر در آذربایجان غربی از 25 اسفندماه جاری با رژه تیم‌های واکنش سریع هلال‌احمر استان در ارومیه آغاز می شود و تا 17 فروردین 1398 ادامه دارد.
هدف اصلی از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی آگاه‌سازی جهت پیشگیری از وقوع سوانح و حوادث است و ساختار این طرح دارای چهار بخش سلامت‌ محور، ایمنی محور و فرهنگی و اطلاع‌رسانی است.
9918/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.