اخبار مرتبط

مدیر بحران و پدافند غیر عامل شهرداری ارومیه گفت: با توجه به میزان خسارت های زلزله و اهمیت جان مردم در مواقع بحرانی، با همکاری مدیریت بحران استانداری و فرمانداری نخستین ایستگاه شتاب نگار زلزله در ارومیه نصب می شود.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حامد صفاری در جمع خبرنگاران افزود: توسعه شتابنگاری به عنوان یک ضرورت در مدیریت شهری به شمار می رود و لزوم پایش زلزله از منظر مکانی، کمی، کیفی و تقویت سامانه های هشدار سریع از جمله مزایای وجود این ایستگاه محسوب می شود.
صفاری با اشاره به اینکه تامین تجهیزات مربوط به حوادث طبیعی که در شهر امکان وقوع دارد یکی از وظایف سازمان های متولی امر است، تاکید کرد: قبل از این شهرهایی مانند تهران، تبریز، مشهد، اصفهان و شیراز این ایستگاه ها را نصب کرده اند.
مدیر بحران شهرداری ارومیه تصریح کرد: مطالعه حریم گسل های استان و شهرستان، همچنین داشتن اطلاعات کافی بعد از وقوع زلزله، توانایی کارشناسان و متولیان در برنامه ریزی و پیش بینی های لازم برای روز حادثه در آن مناطق را بالا می برد.
وی با اشاره به لزوم همکاری مردم با دستگاه های متولی، گفت: داشتن اطلاعات دقیق از گسل ها و مطالعات زمین شناسی به واسطه ایستگاه های شتاب نگار زلزله باعث می شود تا در صدور مجوز برای ساخت و ساز دقت بیشتری گردد.
صفاری گفت: با توجه به اینکه ایران جزو حادثه خیزترین کشورهای جهان است برای جلوگیری از افزایش خسارت جانی و مالی نیازمند آموزش همگانی برای مقابله با حوادث هستیم.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.