اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی مهاباد در حاشیه این دوره به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی و فرا رسیدن آخرین چهارشنبه سال، برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با حوادث ناگوار پیش آمده و پیشگیری از حوادث احتمالی، کارگاه آموزشی طی 2 روز در 2 مدرسه صلاح الدین ایوبی و خیام این شهرستان با حضور بیش از 200 دانش آموز برگزار شد.
کمال حسین پور با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایمنی در بین دانش آموزان و کاهش خسارات جانی و مالی از اهداف اصلی برگزاری این برنامه آموزشی در چهارشنبه آخر سال است، افزود: این دوره های آموزشی تا پیش از پایان سال در مدارس دیگر این شهرستان نیز برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال یکی از پرخطرترین روزها در به وجود آمدن حوادث سوختگی است به طوری که بسیاری از این سوختگی ها درمان قطعی نمی شوند و تنها آثار زخم آن از بین خواهد رفت.
حسین پور تاکید کرد: برگزاری چنین جلساتی در پیشگیری از حوادث روز چهارشنبه سوری بسیار موثر بوده و ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان در این زمینه از بروز چنین حوادثی بسیار موثر واقع شده است.
وی تاکید کرد: باید با فراهم آوردن زمینه‌های لازم، آموزش و فرهنگ‌ سازی همگانی و با استفاده از ظرفیت‌های گوناگون به ویژه صدا و سیما و دیگر رسانه ها می توان از معایب و خطرات برگزاری مراسم چهارشنبه سوری کاست.
به گزارش ایرنا، چهارشنبه سوری قدمت دیرینه ای دارد که از 2 واژه چهارشنبه و سور به معنی سرخی (نماد شادی) تشکیل شده است.
در شاهنامه فردوسی نیز به برپایی بزم چهارشنبه آخر سال در نزدیک نوروز اشاره شده و از این رو ایرانیان از دیرباز آیین های مختلفی را برای زنده نگه داشتن آن برپا می کردند که تا امروز هم این آیین ها ادامه دارد.
امروز برخلاف گذشته، برخی از افراد به ویژه جوانان، چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی و شبی پرمخاطره تبدیل کرده اند.
نتیجه رفتارهای غلط عده ای در چهارشنبه سوری، بسیاری را گرفتار می کند، به گونه ای که قطع عضو و معلولیت، نابینایی، خسارات متعدد مالی و در نهایت فوت عده ای بر اثر شدت جراحت های وارد آمده ناشی از ساخت و استفاده از مواد محترقه، بخشی از اتفاقات تلخ و ناخوشایندی است که در شب چهارشنبه آخر سال رقم می خورد.
9903/6185/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.