اخبار مرتبط

مهدی ثروت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پل ولایت نقده تا سال 1394 فقط 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در چند سال اخیر با تلاش مسوولان فاز نخست آن در حال بهره برداری است.
وی بیان کرد: فاز نخست این پل به عرض 30 متر تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد تا رفت و آمد شهری به راحتی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه پل ولایت روی رودخانه اصلی شهر قرار دارد، ادامه داد: حدود 20 میلیارد ریال اعتبار نیز برای اتمام و بهره برداری کامل این پل نیاز است تا رفت و آمد در مسیر کمربندی نقده به سهولت انجام شود.
شهردار نقده بیان کرد: پل مادر/ آنا کورپوسی/ نیز از دیگر طرح هایی است که با 24 میلیارد ریال در 11 اسفند سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به اینکه پل مادر بزرگترین پل شهرستان نقده است، اضافه کرد: این پل 100 متر طول، 150 متر دیوار و یکهزار و 235 متر مربع عرشه دارد و در آن 350 عدد تیر قرار داده شده است.
ثروت گفت: پل ولایت و پل مادر بزرگترین پروژه عمران شهری محسوب می شود که بهره برداری از آن به رفت و آمد شهری سرعت می بخشد.
به گزارش ایرنا پل ولایت نقده 66 متر طول، هفت متر ارتفاع و 32 متر عرض داشته و در مسیر احداث کمربندی نقده قرار دارد و کار اجرایی آن از سال 1389 آغاز شده است.
شهرستان 127 هزار نفری نقده یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و در فاصله حدود 80 کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده ‌است.
9918/3072
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.