اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدرضی شکوری روز دوشنبه در همایش زکات در روستای چاوشقلی خوی افزود: 80 درصد زکات پرداختی شهرستان خوی برای رفع نیاز‌های فقرا هزینه شده است.
وی بیان کرد: اگر پرداخت زکات و خمس در بین مردم نهادینه شود فقر در جامعه ریشه کن خواهد شد که این امر باید به درستی تبیین شود.
قادر ولی نژاد رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) خوی هم در این همایش از فعالیت 233 عامل زکات در شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون در 100 روستای این شهرستان شورای زکات تشکیل شده است.
در پایان این همایش با اهدای لوح و هدایا از عاملان و فعالان زکات در شهرستان خوی تقدیر شد.
به گزارش ایرنا، زکات در آذربایجان غربی بیشتر به گندم، جو و کشمش و در برخی موارد به دام تعلق می گیرد.
زکات در لغت به 2 معنای رشد و نمو و پاک آمده است؛ واژه زکات به سهمی اطلاق می‌شود که انسان از مال خود خارج می‌کند و به فقرا می‌دهد و به این دلیل است که در پرداخت آن، امید رشد و افزایش مال همراه با خیر و برکت را دارد و موجب تزکیه و پاکی روح پرداخت کننده می‌شود.
در قرآن کریم آمدن زکات در کنار نماز نشانه آن است که رابطه با خداوند متعال از طریق نماز حاصل شده است و رابطه با مخلوق خداوند از راه ادای زکات برقرار می‌شود.
همراهی این‌ 2 به جهت اهمیت ویژه آنهاست زیرا نماز در آیات قرآن کریم و روایات اسلامی از جایگاه خاصی برخوردار است و زکات نیز در دین اسلام در بعد اقتصادی و اجتماعی بسیار اهمیت دارد؛گندم، جو، خرما، کشمش، طلا، نقره، شتر، گاو و گوسفند مواردی است که زکات به آنها تعلق می گیرد.
8135/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.