به گزارش ایرنا قاسم تاروردی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: واحد قرنطینه مستقر در گمرک بازرگان از تمام این محصولات نمونه برداری کرده و مجوزهای لازم را صادر کرده است.
وی افزود: در این مدت حدود 288 هزار و 860 تن محصول کشاورزی شامل موز، توتون، الوار رش و غیره از طریق مرز بازرگان وارد کشور شده و حدود 54 هزار و 573 تن نیز ترانزیت شده است.
وی اضافه کرد: حدود 66 هزار و 135 تن انواع محصولات پوسته پسته، گردو، سیب، هندوانه، پیاز و سیب زمینی نیز در این مدت به کشورهای مختلف دنیا صادرات شده است.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.
کل پایانه های مرزی کشور 22 مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود و در شمال آذربایجان غربی واقع است.
مرز بازرگان که دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی به شمار می رود در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو قرار دارد؛ این گمرک در سال 1305 شمسی راه اندازی شد و تنها مرز 24 ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است.
7132/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.