محمد حضرت پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح احداث یادمان شهید باکری یک پروژه دولتی بود که به دلیل بی‌پولی دولت با هماهنگی شورای شهر و نیاز آذربایجان‌غربی به آن ادامه پروژه بر عهده شهرداری با شرط عدم قطع اعتبارات دولتی گذاشته شد که پس از تحویل این اعتبار قطع شد.
وی اضافه کرد: 300 میلیارد ریال برای احداث این پروژه در بودجه سال 1398 شهرداری در نظر گرفته شده و قرار است موسسه امین در داخل طرح بزرگ کمربندی دوم این طرح را در طول سال انجام دهد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تنها بخش باقی‌مانده این پروژه احداث یک ساختمان هشت هزار متری است که در آن برای هر یک از شهرستان های استان یک گالری برای نمایش یادمان‌های دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: زیرساخت‌های اولیه این طرح مانند پل، دیواره‌های سنگی، کاشت فضای سبز، آبیاری قطره‌ای و اتصال راه‌های یادمان به کمربندی توسط شهرداری انجام شده است.
وی ادامه داد: این پروژه در زمینی به مساحت 20 هکتار و در بخش های مختلف تالار همایش، سالن های VIP، موزه و نگارخانه، سالن آمفی تئاتر، پارکینگ های مجزا، مسیر ویژه دوچرخه و فضاهای تفریحی و مرکز تحقیقات و کتابخانه و تالار پذیرایی ایجاد شده است.
حضرت پور افزود: یادمان شهید سرلشکر مهدی باکری و شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی استان، نمادی از هویت شهر ارومیه و آذربایجان غربی است.
شهردار ارومیه گفت: این یادمان که 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد با استفاده از شیوه‌های معماری اسلامی ایرانی و نماد هایی از هویت شهر ارومیه ساخته شده است.
به گزارش ایرنا، سردار شهید مهدی باکری، فرمانده لشکر کربلا از اهالی استان آذربایجان غربی بود که پس از رشادت های زیاد در جبهه های حق علیه باطل، در عملیات غرورآفرین بدر به درجه رفیع شهادت نایل آمد؛ یادمان شهید باکری و شهدای استان در کنار باغ رضوان ارومیه ساخته می شود.
8137/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.