اخبار مرتبط

مقصود مقدمی کیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امیدواریم با بهبود وضعیت اقتصادی این خانوارها و فراهم شدن زمینه اشتغال آنان دیگر نیازی به استفاده از بیمه بیکاری نداشته باشند.
وی ادامه داد: هم اکنون 70 هزار نفر از جمعیت آذربایجان غربی در قالب بازنشسته و از کار افتادگی تامین اجتماعی، ماهانه متناسب با بیمه خود به حساب آنان حقوق واریز می شود.
وی اضافه کرد: امسال سهمیه بیمه کارگران ساختمانی آذربایجات غربی سه هزار نفر بود که به طور متناسب بین شهرها استان توزیع شده است.
مدیرعامل تامین اجتماعی آذربایجان غربی بیان کرد: در مجموع یک میلیون و 170 هزار نفر از مردم استان زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که این تعداد 37 درصد از جمعیت استان را شامل می شود.
مقدمی کیا اظهار داشت: 380 هزار نفر از این تعداد جزو بیمه شدگان اصلی هستند و مابقی را بیمه شدگان تبعی یعنی خانواده های آنها تشکیل می دهد.
وی همچنین گفت: علاوه بر این هم اکنون یکهزار و 970 نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان را بیماران خاص اعم از تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و ام اس تشکیل می دهند.
وی بیان کرد: سامانه 1420 این اداره کل به صورت شبانه روزی آماده ارایه مشاوره های لازم به متقاضیان است و در صورت بروز مشکل راهنمایی های لازم صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا بیمه تامین اجتماعی یکی از سازمان های بیمه گر است که در کنار بیمه سلامت، عنوان بزرگترین سازمان های بیمه گر کشور و استان های مختلف را در اختیار دارد.
هم اکنون یک بیمارستان، یک دی کلینیک، سه پلی کلینیک، پنج درمانگاه تخصصی مختص سازمان تامین اجتماعی در آذربایجان غربی فعال است و به افراد تحت پوشش خدمات ارایه می کند.
55 درصد از جمعیت کشور زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که جمعیتی بالغ بر 42 میلیون نفر را شامل می شود.
9903/6185/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.