به گزارش ایرنا، حجت‌ الاسلام حمید حسن‌ زاده روز شنبه در مراسم نکوداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد واحد میاندوآب اظهار داشت: معنای واقعی آزادی در قرآن کریم تبیین شده است و آنانی که در غرب دم از آزادی می زنند معنای آزادی را نمی دانند.
وی بیان کرد: استقلال و آزادی بر مبنای عدالت محوری، خداجویی و پیروی از خط امام و رهبری از مهم‌ترین شعارها و خواسته‌های قشر دانشجو در مبارزه با مفهوم آزادی غربی است.
وی افزود: 16 آذر نماد استکبارستیزی دانشجویان در عرصه بین‌المللی در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی است و شهادت تعدادی از دانشجویان در این روز مهم و تاریخی اقتدار و عظمت آزادی خواهی ملت بزرگ ایران اسلامی را در جهان به نمایش گذاشت.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب نیز در این مراسم گفت: شهادت شهدای دانشجو در طول تاریخ نماد ولایت مداری، آزادی خواهی و استقلال‌طلبی مقابل رژیم شاهنشاهی و دشمنان است.
رامین رستمی افزود: دانشجویان به‌عنوان سفیران اندیشه، سرمایه‌های ارزشمند و حافظان امنیت و قداست مملکت در عرصه داخلی و بین‌المللی هستند و شهادت شهدای دانشجو و دانشمندان هسته‌ای در طول تاریخ نماد ولایت مداری، آزادی خواهی و استقلال‌طلبی در مقابل رژیم شاهنشاهی و دشمنان داخلی و خارجی است.
بخشدار مرکزی میاندوآب هم در این مراسم با تبریک روز دانشجو و با اشاره به ابعاد و هویت دانشجو در ایران اسلامی گفت: اقدام دانشجویان در سال 1332 در اعتراض به سفر معاون رییس جمهوری وقت آمریکا به ایران، نشان می دهد که قشر دانشجو از بدو ورود به دانشگاه دارای شعور و آگاهی بوده و تشخیص می دهند که چه زمانی در دفاع از کشور باید ایستادگی کرد.
رقیه خاکپور افزود: دانشجو مغز متفکر جامعه و بازوی قوی کشور در مبارزه با مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بوده و بیشترین تلاش دشمن درصدد از بین بردن شعور و آگاهی دانشجویان بوده که در این نبرد دشمن شکست‌ خورده است.
وی اظهار داشت: استکبار جهانی با اعمال تحریم‌های ظالمانه و ایجاد مشکلات اقتصادی درصدد تضعیف نظام و کشور است و در طول تاریخ با راه‌اندازی جنگ تحمیلی و ظهور داعش به دنبال از بین بردن عزت و اقتدار ایران اسلامی در عرصه جهانی بود ولی قشر جوان دانشجو با ایده‌های برتر و متفکر خود دشمن را در رسیدن به اهداف خود مایوس کرده است.
به گزارش ایرنا، در این آیین از دانشجویان برتر علمی، فعالان فرهنگی و دانشجویان منتخب حجاب و عفاف با اهدای لوح تجلیل شد.
میاندوآب با بیش از 277 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
9871/6185/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.