محمدرضا پورمحمدی امروز شنبه در نشست مشترک فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات و هیأت نظارت بر انتخابات استان گفت: سلامت انتخابات از همه چیز مهم‌تر است و خواسته اصلی ما از مجریان و ناظران انتخابات این است که دقت کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی افزود: رمز موفقیت در انجام این رسالت، قانون‌گرایی و اجرای بی‌کم‌وکاست قانون است.

وی بر بی‌طرفی کامل مجریان و ناظران انتخابات تأکید کرد و گفت: تمام دست‌اندرکاران انتخابات باید نگاه بی‌طرفانه و بی‌غرضانه به افراد و جریان‌های سیاسی داشته باشند.

وی با بیان اینکه همه باید تابع رأی و اراده مردم باشند، افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، رأی مردم حق‌الناس است و اگر مواردی از دخالت دست‌اندرکاران انتخابات به نفع یا ضرر افراد و جریان‌های سیاسی مشاهده شود به هیچ وجه از آن چشم‌پوشی نخواهیم کرد.

پورمحمدی با اشاره به نقش تأثیرگذار مردم در نظام جمهوری اسلامی، گفت: مردم‌سالاری دینی یک روش بدیع در بین نظام‌های سیاسی دنیاست و در هیچ کشوری به اندازه ایران، رأی مردم در منصه ظهور و بروز نیست.

وی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، به طور متوسط هر سال یک انتخابات آن هم با مشارکتی که در سطح دنیا کم‌نظیر است برگزار شده و این یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد : حضور ایرانیان در پای صندوق های رای، دست کم ۲۰ درصد از متوسط جهانی بیشتر است.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت : مشارکت، امنیت، سلامت و قانون مداری همانند همیشه اولویت های انتخابات این دوره است و همه اقشار از هر جناح و جریان سیاسی زیر چتر آن قرار دارند.

وی افزود: گرچه در آستانه انتخابات مجلس هم همانند قضایای اخیر، شیطنت‌هایی از سوی جریان‌های معاند و ضدانقلاب صورت خواهد گرفت؛ اما از بابت مشارکت مردم در انتخابات نگرانی نداریم؛ چرا که ملت ایران در مقاطع مختلف، هوشیاری و آگاهی خود را نشان داده‌اند و در شرایط سخت‌تر با انگیزه بیشتر در صحنه حضور یافته‌اند.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات استان نیز در این جلسه با بیان اینکه انتخابات، تجلی اراده مردم است، گفت: انتخابات امسال، اولین انتخابات بعد از چهل سالگی انقلاب است و چشم دوست و دشمن به این انتخابات دوخته شده است.

صمد عزیزی بهروز افزود: خروجی عملکرد مجریان و ناظران انتخابات در معرض دید مردم و ناظران داخلی و خارجی است و همه دست‌اندرکاران انتخابات باید در حیطه وظایف خود به قانون عمل کنند.

وی ضرورت بی‌طرفی کامل مجریان و ناظران انتخابات را یادآور شد و گفت: تعامل هیأت‌های اجرایی و نظارت انتخابات در روند اجرایی انتخابات آتی راهگشاست و همه اعضای این هیأت‌ها در حوزه‌های انتخابیه باید نسبت به این موضوع اهتمام کنند.

علیار راستگو، رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی هم گفت : نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از فردا آغاز می شود و فرآیند تحویل مدارک به مدت ۶ روز از ساعت ۸ تا ۱۸ صورت می گیرد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند برگزار می شود.

آذربایجان شرقی با ۳.۸ میلیون نفر ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.