سعید نمکی، روز چهارشنبه در جلسه افتتاح طرح های بهداشت و درمان در آذربایجان شرقی با دستور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افزود: از این به بعد هر هفته ۵۰ پروژه بزرگ و کوچک در سراسر کشور آماده افتتاح و ۶۶ بیمارستان بسیار بزرگ آماده بهره برداری می شود.

وی اظهار داشت: در طول تاریخ کهن آذربایجان ۳ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان قبل از دولت تدبیر و امید احداث شده بود که تا پایان این دولت ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان به تخت های بیمارستانی اضافه می شود و تعداد تخت ها از ۶ هزار تخت فراتر می رود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به طرح اورژانس بیمارستان امام رضا(ع) تبریز گفت: این اورژانس با ۱۱ هزار متر مربع زیربنا احداث شده و شامل بخش های داخلی، اطفال، جراحی، مرکز تحقیقات، کلینیک ویژه و غربالگر سرطان است.

نمکی، ادامه داد: امروز ۲۰ مرکز جامع سلامت در ۱۱ شهرستان با صرف ۴۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است و اولین بیمارستان دندانپزشکی با ۳ اتاق عمل و اورژانس شبانه روزی با ۱۵ میلیارد تومان هزینه راه اندازی می شود که اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی کشور محسوب می شود.

وی یادآوری کرد: سالن و باشگاه کارکنان با ۳.۵ میلیارد تومان هزینه و ۲۰ آمبولانس جدید و آماده با دستور رئیس جمهوری برای خدمت به مردم به مناطق گسل می شود.

نمکی، افزود: برای اجرای این پروژه ها در مجموع ۱۷۵ میلیارد تومان هزینه شده است و تا پایان سال تعدادی زیادی پروژه جدید به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس جمهوری نیز در این ارتباط ویدئویی از محل استانداری آذربایجان شرقی گفت: افتخار دولت گام برداشتن در جهت تامین امکانات بهداشتی و درمانی است تا از رنج و بیماری آنان کاسته شود.

حجت الاسلام روحانی، افزود: در آذربایجان شرقی تا ابتدای دولت ۳ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان احداث شده بود که تا پایان دولت  ۲ هزار و ۵۰۰ تخت نیز به آن اضافه می شود و این کار به معنای حرکت خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تلاش بخش خصوصی است.

به گزارش ایرنا، رییس جمهوری امروز پس از حضور در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی و افتتاح خط آهن میانه - بستان آباد در نشست شورای اداری استان شرکت کرد.

امروز ۱۲۰ طرح استان آذربایجان در بخش های مختلف عمرانی، نیرو، صنعتی ، کشاورزی و بهداشتی با دستور دکتر روحانی در نشست شورای اداری و از طریق ارتباط ویدئویی افتتاح و کلنگ زنی می شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.