محمدرضا مشایخی روز جمعه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده اولویت اول شهرستان و سازمانهای مربوطه نظامی، غیرنظامی و دولتی را تعامل در آواربرداری برای کاهش دغدغه های روانی مردم و سبب تسریع در خدمات رسانی برشمرد.

وی گفت: آواربرداری از مکانهای دامی و دفن اصولی احشام از بار روانی موضوع و دغدغه بهداشت محیط می کاهد.

فرماندار ویژه میانه، همچنین بر اسکان موقت و برپایی چادرهای هلال احمر در محل مدرسه، جنب مسجد اشاره کرد و افزود: اگر خانواده ای خواستار برپایی چادر در کنار منزل خود باشد در صورت تایید امن بودن محیط اقدام به این کار خواهد شد.

مشایخی لزوم رفع خطر از محیط های در معرض خطر را ضروری خواند و افزود: با این کار معابر باز شده و امکان اسکان فراهم می شود.

فرماندار میانه به خسارات ۵ الی ۷۰ درصدی در روستاهای بخش ترکمنچای، کندوان و مرکزی شهرستان اشاره کرده افزود: اصلی ترین کار ما رسیدگی به وضعیت روستای ورنکش بوده و روستای ورزقان نیز دیگر اولویت ما در جهت کاهش نگرانی و دغدغه مردم است.

مشایخی از دایر بودن انشعاب آب در روستای ورنکش خبر داد و بیان کرد: اتصال برق نیز برقرار شده و از سوی شرکت گاز نیز ترمیم شبکه گازرسانی در دست اجراست.

فرماندار میانه از تلف شدن ۹۰۰ راس دام شامل ۲۵۰ راس دام سنگین و ۶۵۰ راس دام سبک در ۱۶ روستا و در  ۱۷۰ واحد اماکن دامی شهرستان خبر داد و گفت: خسارت ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی به این اماکن دامی وارد شده است.

وی در خصوص شیوه کمک و مشارکت خیرین در تهیه اقلام و غذا برای خسارت دیده ها گفت: شماره حساب متمرکز هلال احمر نیز برای دریافت کمکهای نقدی اعلام خواهد شد تا مردم  و خیرین بتوانند اقلام غیر نقدی خود را نیز به هلال احمر ارسال دارند تا کمکها از این طریق به صورت سهل و آسان در اختیار مردم زلزله زده قرار گیرد.

فرماندار میانه همچنین از اعلام آمادگی  بنیاد مسکن، بسیج سازندگی و فولاد آذربایجان برای بازسازی خانه های تخریب شده خبر داد.

مشایخی در پایان به بستری بودن ۱۲ نفر در بیمارستان میانه اشاره کرد و گفت: در مجموع ۱۵۰ نفر از اهالی مصدوم شده بودند که بیش از ۹۰ درصد آنها به صورت سرپایی مداوا شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.