به گزارش ایرنا،  این طرحها شامل سه واحد آموزشی ۱۲ کلاسه و طرح عمرانی میدان شردار شهید مهدی باکری بود که در مجموع با اعتباری افزون بر ۱۲۳ میلیارد ریال توسط شرکت عمران شهر جدید سهند احداث شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در آئین افتتاح این طرح ها با تأکید بر ایجاد امکانات شهری متناسب با افزایش جمعیت در شهر جدید سهند، گفت: این شهر باید به سمت کیفی‌سازی توسعه شهری پیش برود.

محمدرضا پورمحمدی این شهر را از دستاوردها و افتخارات کشور دانست و گفت: هم‌اکنون ۱۴۰ هزار نفر در این شهر ساکن هستند و نرخ رشد جمعیت در این شهر ۲۴ درصد است.

وی افزود: البته مشکلاتی هم در این شهر وجود دارد که ناشی از عدم ایجاد خدمات شهری متناسب با افزایش جمعیت بوده و امروز برای جبران این مشکلات تلاش می‌شود.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: در گذشته بنا به ضرورت، ساخت‌ و سازهایی با سرعت در این شهر انجام شده و ایجاد خدمات شهری به آینده موکول شده است؛ اما در ساخت‌ و سازهای جدید باید به این موضوع توجه شده و به موازات ایجاد فضاهای مسکونی، فضاهای عمومی نیز ایجاد شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین ساخت بزرگراه تبریز- سهند را مهم‌ترین خواسته ساکنان شهر جدید سهند عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم با همکاری و مساعدت شرکت شهرهای جدید کشور این پروژه را تا پایان سال آماده کنیم.


۳۰۷۱
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.