شهردار شهرجدید سهند گفت : با توجه به افزایش ماهانه 2 هزار نفر جمعیت در این شهرتوسعه فضاهای عمومی و تفریحی و مکان هایی از جمله فضای سبز و غیره با مشکل مواجه است و ما به شدت در حال تلاش برای توسعه این شهر هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالله نظامی در نشست خبری با اصحاب رسانه و ضمن تبریک هفته خبرنگار با اشاره به پتانسیل شهرجدید سهند، گفت :شهر جدید سهند جزو خاص ترین و بکرترین شهر است و انتظارمان از شهر جدید سهند این است که همه چیز درجای خود باید باشد و نزدیک دو دهه از قدمت این شهرو حدودا 12سال است که از تاسیس شهرداری شهر جدید سهند می گذرد.

نظامی گفت : سال گذشته در فاز 2 سهند سالن ورزشی چند منظوره‌ای افتتاح شد که باتوجه به رشد و افزایش شهر جدید سهند جوابگو نیست.

شهردار سهند یادآور شد :قبل از اینکه مردم در این شهر سکونت کنند باید مکان هایی از قبیل فضاهای عمومی و تفریحی برای آنها وجود داشته باشد تا بتوانند با رفاه کامل زندگی کنند اما در شهر جدید سهند متاستفانه همچین فضایی برای این مقدار جمعیت وجود ندارد.

وی در خصوص بروژه های افتتاح شده در شهر جدید سهند گفت :در سال گذشته سالن چند منظوره ای افتتاح شد و در حال حاضر آتش نشانی ایستگاه شماره 2 واقع در فاز 3 سهند در حال بهره برداری و روبه اتمام است و اولین بار در شهر جدید سهند اولین مرکز مکانیزه معاینه فنی خودرو بالغ بر 4میلیارد تومان هزینه در حال بهره برداری است.

نظامی در ادامه افزود : پلاک کوبی شهر جدید سهند انجام نشده است و در حال رسیدگی هستیم که در حال حاضر فقط فاز 1 را پلاک کوبی کرده ایم و قرارداد اولیه را با پست مرکزی بسته ایم که اخیرا تا اخر شهریور حدودا ۵هزار واحد را پلاک کوبی خواهیم کرد.

وی گفت :در آذربایجان شرقی اولین شهر که بصورت پلاک های جدید عملیات نصب آن آغاز خواهد شد شهر سهند بوده و با اجرای آن بیش از ۴۱ دستگاه خدمت رسان از طریق GNFو بصورت زبان مشترک خدمات خود را در رابطه با ملک ارائه خواهند کرد .

شهردار سهند تصریح کرد :ممیزی فقط در فاز یک انجام شده است و شهرداری موظف است هر ۵سال یکبار اطراف منطقه خود را ممیزی کند اما متاسفانه در سال های گذشته به صورت کامل انجام نشده است و فقط فاز ۱ انجام گرفته است که باتوجه به کثرت مسکن های شهرجدید سهند درخواست داده ایم که در حال حاضر ممیزی فاز 2 را به اتمام رسانده ایم و از شورای شهر درخواست کرده ایم که بودجه ای در این راه قرار دهند تا بتوانیم فاز3 و 4 را شروع کنیم علی رغم اینکه هنوز فاز 3 و فاز 4 تحویل شهرداری سهند داده نشده است.

نظامی گفت:از برنامه های دیگر شهرداری سهند توسعه  فضاهای عمومی تفریحی ورزشی بهداشتی و .....و ساماندهی سازمان‌های شهرداری و ارتقای آنها و مستقل شدن سازمان‌های حمل و نقل درون شهری و برون شهری که اتوبوس رانی و تاکسی رانی را شامل می‌شود را به جد در حال پیگیری هستیم تا همان طور که شایسته  مردم شهر جدید سهند باشد را مورد بهره برداری قرار دهیم.

شهردار سهند یاد آور شد: تلاشمان این است به طرف استاندارد سازی برویم تا در این مسیر ، تسهیل در رفت و آمد و امنیت شهروندانمان برایمان مهم و قابل اهمیت است.

وی درباره اینکه جمعیت شهر جدید سهند نزدیک بر 140هزار نفر است گفت :جمعیت دانش آموزی شهر جدید سهند معادل جمعیت شهرآذرشهر است  و افزایش جمعیت طالب خدمات بسیار است و سالانه 2500 نفر دانش آموز در شهر جدید سهند افزایش پیدا می کنند که  این افزایش جمعیت نیازمند  امکاناتی از جمله مدارس  فضاهای تفریحی فضاهای اموزشی و... است.

نظامی درباره  407مین شهر ایمن و مروج سلامت ثبت شده در استان گفت: این شهر توسط مرکز ارزیابی بین المللی شهر ایمن دنیا مورد بررسی قرار گرفت و مورد تایید واقع شد و شهرداری سهند در این راستا باید به تمام وظایف خود از جمله فعالیت های فرهنگی مناسب و در شان این مردم را انجام دهد.

شهردار سهند درخصوص جاده سهند تبریز گفت : اگر به همین روال کارگران زحمتکش کار کنند ان شاء الله تا سال 99 به پایان می رسد اما ما مثل بقیه  مسئولان قول اتمامش را نمی دهیم که مشکلی بوجود نیاید.

نظامی به مزایای ارتقای درجه شهرداری سهند هم اشاره کرد و افزود : با افزایش درجه بندی شهرداری ها ساختار تشکیلاتی شهرداری ها ارتقا یافته و همچنین شاهد افزایش اعتبارات و جذب برخی امکانات به این شهر خواهیم شد

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص سگ های ولگرد در شهر جدید سهند گفت:در شهر جدید سهند حدود 170 قلاده سگ را زنده گیری کرده ایم و چون اطراف شهر جدید سهند کوه و باغات هست به همین دلیل حیوانات ازجمله روباه و سگ وجود خواهد داشت و این مسئله طبیعی است.

شهردار سهند افزود: اورژانس اجتماعی در فاز 1 شهر جدید سهند مستقر است و آماده ارائه دهی خدمات به مردم این شهر است.

نظامی در پاسخ به  سوال دوم خبرنگار ایلنا در خصوص  اینکه آیا تنها کتابخانه شهرجدید سهند بااین همه افزایش جمعیت پاسخگو خواهد بود، گفت: بزرگترین کتابخانه کشوری درفاز 2 سهند در آینده بهره برداری خواهد شد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.