مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری از روند مناسب انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، فروغ السادات بنی هاشم در حاشیه بازدید از طرح های اشتغال زنان روستایی و افتتاح تعدادی از صندوق‌های خرد زنان آذربایجان شرقی در دیدار با اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، با بیان اینکه طرح ارتقای سطوح مدیریتی زنان از سال ۹۶ آغاز شده است و تکلیف قانونی است تا پایان برنامه ششم توسعه، نسبت زنان مدیر در کشور به ۳۰ درصد افزایش یابد، گفت: وزارت جهاد کشاورزی برنامه گسترده‌ای در خصوص تربیت مدیران آینده دارد که در این طرح، شایسته‌سالاری و نگاه مساوی حاکم بوده و نگاه جنسیتی در این خصوص وجود ندارد.
وی با اشاره به تحقق انتصاب مدیران زن در سطح استان‌ها و با احتساب انتصاب بانوان به عنوان مدیران مراکز جهاد کشاورزی گفت: در سال‌های اخیر نسبت زنان مدیر از ۱۱ درصد به ۱۹ درصد در وزارت جهادکشاورزی ارتقاء یافته است.
بنی هاشم با بیان اینکه امیدواریم انتصاب مدیران زن به ویژه در سطح استان‌ها شتاب بیشتری گیرد و شاهد اقدامات موثرتری باشیم، گفت: انتصاب بانوان در پست‌های مدیریتی  شرایط مناسبی را برای ارتقا و احراز پست‌های مدیریتی در آینده فراهم کرده است.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در امور زنان و مدیرکل دفترتوسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی و عشایری گفت: میزان رضایتمندی بالا از عملکرد مدیران زن در سطح وزارت جهادکشاورزی و سازمان‌های جهادکشاورزی استان‌ها بر عزم مدیران عالی رتبه وزارت جهادکشاورزی جهت انتصاب زنان در سطوح مدیریت‌ها افزوده است.
وی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با همکاری معاونت امور زنان و خانواده در سال گذشته حدود۵۰۰۰ نفر را تحت پوشش آموزش محصول سالم وگواهی شده قرار داد و طی این آموزش‌ها ۴۲ محصول در سطح کشور موفق به دریافت استاندارد تشویقی شدند، ادامه داد: در سال‌جاری براساس تفاهم نامه با معاونت امور زنان وخانواده، پیش بینی می‌شود بیش از 17 هزار نفر تحت پوشش آموزش قرار گیرند و ۱۰۰محصول بتواند گواهی استاندارد دریافت کند علاوه بر این بسیاری از زنان روستایی وعشایری درسطوح کوچک و برای مصرف خانوار اقدام به ایجاد باغچه‌های سلامت کرده‌اند.
بنی هاشم با بیان اینکه بازاریابی محصولات گواهی شده و سالم از موضوعات و مشکلات این حوزه می‌باشد، تاکید کرد: با مشارکت زنان روستایی وعشایری می‌توان نهضت تولید و مصرف محصولات استاندارد و گواهی شده را در کشور ایجاد کرد و از بسیاری از هزینه‌های جانبی بهداشت ودرمان جلوگیری کرد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه در انتصاب مدیران سازمان نگاه جنسیتی نداریم، گفت: از افراد مختلف فارغ از نگاه جنسیتی و اینکه آیا توان اداره یک مجموعه و مدیریت را دارد یا نه، استفاده می‌کنیم.
اکبر فتحی با بیان اینکه چندین تن از روسای مراکز جهادکشاورزی در سطح استان آذربایجان شرقی از بانوان انتخاب شده‌اند، گفت: در سطح مدیران سازمان نیز از بانوان توانمند در پست‌های مختلف منصوب شده‌اند که این روند ادامه خواهد یافت.
وی با بیان اینکه در خصوص فروش محصولات گواهی شده در وضعیت فعلی نیازی به هلدینگ نداریم، افزود: جامعه هم اکنون محصولات سالم را مطالبه می کند و شهرداری‌ها نیز آمادگی دارند برای عرضه محصولات سالم سازمان را یاری کرده و مکان مناسب برای ایجاد مراکز عرضه محصولات در اختیار تولید کنندگان قرار دهند.
 
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.