مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز گفت: 80 درصد طرح مسقف‌سازی قبور انجام شده است و انتظار می‌رود این طرح تا دو ماه آینده به طور کامل به اتمام برسد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، احد فلاحی با اشاره به ضرورت استحکام مسقف سازی بلوک شهدا اظهار کرد: اجرای پروژه‌های استحکام بنا و مسقف سازی بلوک شهدا با هدف حفاظت از سیل و حوادث قهریه ضروری بود.
وی افزود: با اجرای پروژه‌های مسقف سازی گلزار شهدا، قبور مطهر و یادگاران آن‌ها از باد و باران و برف و تابش مستقیم آفتاب در امان می‌ماند.
وی با اشاره به تفاوت ساختاری و اختلاف ارتفاع موجود در فاز دو وادی رحمت تبریز بر لزوم استفاده از سازه‌های سنگین برای حفاظت از سیل و حوادث طبیعی تاکید کرد.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز یادآور شد: پروژه مسقف سازی و ساماندهی فاز یک گلزار شهدای وادی رحمت تبریز با یک هزار و 287 نفر شهید پیشتر اجرا شده است.
وی با بیان اینکه مسقف سازی فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت نیز با هزار و 160 شهید در حال اجرا است، گفت: دو هزار و 539 شهید مدافع حرم و دفاع مقدس در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز مدفون هستند.
فلاحی با تاکید بر اینکه مسقف سازی و یکسان سازی قبور مطهر شهدا دو بحث جدا از هم هستند، یادآور شد: سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز در خصوص یکسان سازی گلزار شهدا مسئولیتی ندارد و این موضوع در حیطه وظایف بنیاد شهید است.
وی خاطرنشان کرد: 52 قبر شهید به صورت تک مزار بوده و به صورت متفرقه در بلوک‌های سطح وادی رحمت تبریز دفن شده‌اند.
طبق آمار، تعداد 226 هزار و 706 شهید، 583 هزار و 845 جانباز و 43 هزار و 318 آزاده از مناطق و استان‌های مختلف کشور تقدیم انقلاب اسلامی شده که حدود 3.5 درصد از آمار کشور متعلق به استان آذربایجان شرقی است.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.