اخبار مرتبط

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه‌ها از لحاظ حیثیتی و اقتصادی و برای رفاه مردم حائز اهمیت بوده و تکمیلشان اولویت دولت است.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محمد اسلامی در جلسه پایانی سفرش به استان، اظهار کرد: تکمیل خط آهن «میانه - تبریز» به عنوان یکی از مطالبات مردم، جزو مهم‌ترین‌ برنامه‌های دولت تدبیر و امید بوده و در صدر تاکیدات مقام معظم رهبری قرار دارد.
وی ادامه داد: بر اساس بازدید انجام شده، این پروژه پیشرفت خوبی دارد و علی رغم رفع بیشتر موانع، هنوز سختی‌های کار پروژه راه‌آهن میانه - تبریز باقی مانده و تکمیل آن زمان می‌برد‌.
اسلامی با بیان این‌که پروژه‌ی راه آهن میانه_تبریز تا ایستگاه بستان آباد پیشرفت خوبی دارد، گفت: ساختمان ایستگاه‌ بستان آباد در حال تکمیل بوده و آیتم‌های مختلف آن پیش‌بینی و خریداری شده و نصب خواهد شد، همچنین راه دسترسی‌ آن نیز تملک شده و در حال زیرسازی است و امیدوارم قبل از پایان سال آینده به بهره برداری برسد.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی یک قطعه‌ی دیگر این راه آهن به سمت سراب و اردبیل نیز آغاز شده است.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت آزادراه‌های استان، اظهار کرد: آزادراه‌ها مسیرهای شریانی و ترانزیتی کشور هستند.
اسلامی در خصوص پروژه آزادراه «تبریز - بازرگان» گفت: طول این پروژه ۲۵۰ کیلومتر است که احداث یک قطعه از  آن به طول 70 کیلومتر آغاز شده و قطعه دیگر آن از تبریز به مرند به طول ۶۶ کیلومتر پیشرفت خوبی دارد.
وی با اشاره به بازدید خود از آزاد راه مراغه_هشترود، گفت: آزادراه «مراغه - هشترود» پروژه ترانزیتی به شمار می‌رود که آذربایجان غربی را به آزادراه «تهران - تبریز» متصل می‌کند، امید است بتوانیم یکی از قطعات این طرح را در سال جاری زیر بار ترافیک ببریم.
اسلامی در رابطه با پروژه بزرگراه «سراب - بستان‌آباد»، گفت: جاده‌های پر ترافیک و پرحادثه‌ی استان از جمله محورهای سراب، اهر مرند و جلفا هستند که تاکنون بخش‌هایی از این پروژه‌ها افتتاح شده و عملیات اجرایی بخش‌هایی نیز آغاز شده است‌، امیدوارم باندهای دوم محورهای سراب و اهر را تا  پایان سال جاری بتوانیم به پایان برسانیم.
وی با بیان این‌که موضوع بدمسکنی نیز جزو دغدغه‌های مردم است، افزود: چندین محله‌ی تبریز در بافت فرسوده واقع شده که بازآفرینی شهری در این محلات  اجرا می‌شود.
وی با دعوت از مردم ساکن در بافت‌های فرسوده برای همراهی در اجرای پروژه بازآفرینی شهری، افزود: اگر مالکان این واحدهای فرسوده توانایی ساخت داشته باشند، جواز رایگان و تسهیلات کم بهره به آنان اعطا می‌شود.
اسلامی با بیان این‌که ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور در برنامه قرار دارد، گفت: زمین رایگان در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد و ۸۰ درصد اعتبارات را بانک  تامین می‌کند برهمین اساس، سازندگان قراردادی را با وزارت راه و شهرسازی منعقد کنند تا دغدغه مسکن جوانان رفع شود.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.