اخبار مرتبط

 مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی گفت: مودیانی که فهرست معاملات خود در سال های 1392 تا 1394  را ارائه نکرده اند، در صورت ارائه این اطلاعات به سازمان امور مالیاتی، مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم ناشی از عدم ارسال صورت معاملات فصلی خواهند شد . 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، غلامرضا شریفی اظهار کرد:  بر اساس بند 2 صورتجلسه نشست هم اندیشی بین سازمان امور مالیاتی کشور و شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی مقرر شد:" در خصوص جرایم موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب 27/11/1380 مربوط به سال های 1392 لغایت 1394 فهرست معاملات فصلی سنوات مذکور حداکثر تا تاریخ 20/12/1397 به ادارات امور مالیاتی ارسال شود و در صورت ارسال، بخشودگی جرایم صد در صدی در این خصوص با رعایت مقررات ماده 191 قانون اعمال شود." 
وی تاکید بر تعامل سازنده نظام مالیاتی با مودیان و اینکه در حال حاضر بخش قابل توجهی از بودجه کشور از طریق درآمدهای مالیاتی تامین می شود، افزود: ارتقای فرهنگ مالیاتی، اعتماد آفرینی در جامعه و حفظ آرامش اجتماعی و اقتصادی، وظیفه همه ارکان نظام، مردم و رسانه های جمعی است.    وی ادامه داد: نباید مالیات را صرفا یک موضوع مربوط به دولت تلقی کرد. مالیات هم حق دولت و هم حق مردم است. بنابراین برای وصول حقوق حقه دولت و مردم، باید یک اجماع ملی برای ایجاد و تحول فرهنگ مالیاتی در جامعه شکل بگیرد .
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.