اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، قربانعلی اسدی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از بازنشستگان فرهنگی این شهرستان با ارائه گزارشی از عملکرد و نیازهای آموزش و پرورش گفت: از آبان 96 تا آبان 97 نزدیک به 850 میلیون تومان تجهیزات جذب آموزش و پرورش شهرستان شده که این نشان از توجه مدیران کل به شهرستان چاراویماق دارد.
وی ادامه داد: با این وجود و با توجه به نواقصات و نیاز شدید شهرستان همچنان نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی به این شهرستان هستیم.
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به وضع موجود و عملکرد مجموعه استان گفت: با وجود محدودیت منابع و مشکلات موجود در اثر تحریم ها، آموزش و پرورش استان با ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی در سایه تلاش و همدلی مجموعه استان در ارزیابی ادارات کل و براساس 36 شاخص از سوی وزارت، در بین رتبه های نخست تا پنجم ادارات کل آموزش و پرورش کشور قرار داشته است.
جعفر پاشایی با اشاره به نقش و اهمیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد در پیشبرد اهداف سازمانی گفت: به رغم عدم وجود مجوز برای جذب نیروی انسانی خارج از سیستم آزمون، درصدد هستیم برای جبران کمبود و تامین نیرو، نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شهرستان چاراویماق را از بین جوانان بومی شهرستان با مجوز مستقیم از وزارت حل کنیم.
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز این در مراسم ضمن تقدیر از تلاش های مجموعه آموزش و پرورش شهرستان گفت: رسالت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سال 97 بر دو محور حذف مدارس خشتی و همچنین کاهش و حذف کانکس به عنوان فضای آموزشی بوده که با شروع سال 98 عملیات حذف مدارس خشتی و احداث مدارس استاندارد در چاراویماق و دیگر مناطق باقی مانده استان هم کلید خواهد خورد.
صدقی گفت: بحث خداحافظی با بخاری های نفتی و جایگزینی بخاری های استاندارد و هرموتیک از دیگر دغدغه های سازمان نوسازی در سال 97 بود.
فرماندار چاراویماق با تاکید بر بکارگیری نیروهای بومی در بدنه آموزش و پرورش شهرستان، گفت: کمبود نیروی انسانی ناشی از نقل و انتقال فرهنگیان غیر بومی، مشکل اصلی این حوزه در شهرستان است.
صابر تقویمی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش چاراویماق افزود: جذب و بکارگیری نیروهای متخصص بومی در بدنه آموزش و پرورش به دلیل ایستایی و آشنایی با شرایط خاص منطقه، نویده دهنده افق و آینده درخشان برای است.
وی افزود: به لطف و برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات ارزنده ای در شهرستان در حال انجام است که با در نظر گرفتن کم برخورداری چاراویماق نسبت به دیگر شهرستان های استان، ضروریست که در تمامی حوزه ها مسئولان استانی توجه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.
وی به دوران بازنشستگی اشاره کرد و گفت: بازنشستگان در طول خدمت تجربیات فراوانی را کسب کردند که باید از این تجربه ها در راستای بهبود وضعیت آموزشی شهرستان استفاده کرد.
تقویمی با اشاره به اینکه بازنشستگان در پیشبرد اهداف جامعه نقش بسزائی دارند و ما باید همواره از تجربیات و دیدگاه های آنان استفاده کنیم، افزود: معلمان چراغ هدایتی هستند که علم و معرفت و دانش را به نونهالان که آینده سازان مملکت هستند، انتقال می دهند و در این میان بازنشستگان این قشر زحمت کش باید تجلیل و تکریم شوند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان از بارنشستگان آموزش و پرورش شهرستان تجلیل بعمل آمد.
بیش از 6 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان چاراویماق در حال تحصیل هستند.
شهرستان چاراویماق دارای 2 بخش به نام‌ های مرکزی شامل دهستان‌ های چاراویماق مرکزی، چاراویماق جنوب ‌غربی، ورقه و قوری‌ چای شرقی و شادیان شامل دهستان‌ های چاراویماق شرقی و چاراویماق جنوب‌ شرقی، یک نقطه شهری به نام قره‌آغاج و 248 آبادی است.
این شهرستان با حدود 31 هزار نفر جمعیت در 150 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.