اخبار مرتبط

حسین رویوران،کارشناس سیاسی منطقه ومعاون سیاسی جمعیت دفاع ازفلسطین:

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر نیروهای مومن فضای مجازی را خالی کنند، ضربه می‌خوریم، گفت: حضور افسران جنگ نرم در فضای مجازی بهترین راهکار مبارزه با دشمن است تا این افسران با تحلیل‌های خود، مقابل نفوذ دشمنان داخلی و خارجی بایستند.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، فرزان قالیچی در «آیین اختتام دومین جشنواره سراسری فضای مجازی، رسانه و نشریات دانشجویی با رویکرد مهارت آموزی»، ادامه داد: معتقدم دنیای امروز، دنیای اطلاعات بوده و فضای مجازی و اینترنت نیز سنگرهای مقابله با تهاجم هستند‌.
وی با اشاره به روند برگزاری دومین جشنواره سراسری فضای مجازی، رسانه و نشریات دانشجویی، بیان کرد:  سال گذشته ۱۲۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود؛ اما امسال باتوجه به اقدامات انجام شده، ۳۹۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده که نشانگر رشد بیش از سه برابری است.
قالیچی از انتخاب ۱۰ اثر برتر در این جشنواره خبر داد و افزود: برگزاری این جشنواره نمونه‌ای از مشارکت منطقه‌ای در برگزاری یک رویداد ملی بوده و از تمامی دست اندرکاران آن تشکر می‌کنم.
وی با تبریک فرا رسیدن جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: جشن چهل سالگی انقلاب در حالی با عنوان «افتخار به گذشته و امید به آینده» برگزار شد که دشمن به دنبال ایجاد فضای تردید در جامعه و کم جلوه نشان دادن کارآمدی نظام و پیشرفت‌ها بود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با بیان اینکه چهل سالگی به معنای پختگی و نشاط است، خاطرنشان کرد: ایران در تولید علوم فضایی، نانو تکنولوژی، سلول‌های بنیادی و ... جهش داشته و در عین حال توانسته استقلال، مردم سالاری دینی و اقتدار خود را حفظ کرده و فرهنگ اسلامی را در دنیا گسترش دهد.
وی با تاکید بر اینکه دلایل دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران، انرژی هسته‌ای و قدرت موشکی نیست، اظهار کرد: آمریکا توان هسته‌ای و قدرت موشکی ایران را تنها بهانه‌ای برای دشمنی قرار داده است. بر اساس فرمایشات رهبری، علت دشمنی آمریکا با ما آرمان متعالی ملت ایران، حرکت آنان در مسیر آینده روشن، زیر بار ظلم نرفتن، ظلم ستیزی، احیای اسلام ناب محمدی، دفاع از مظلومان، داشتن استقلال و .... است.
قالیچی با بیان اینکه آمریکا با ماهیت انقلاب اسلامی ایران مشکل دارد، بیان کرد: انقلاب ما مورد توجه آزادی‌ خواهان دنیا قرار گرفته و با نظام سرمایه‌داری آمریکا به طور کامل در تناقض است.
قالیچی تصریح کرد: دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران را باید در کشتار مردم مسلمان در زمان انقلاب، حمایت از گروه‌های معاند، ترور شخصیت‌های برجسته نظام همچون شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید مدنی و ..، حمایت از رژیم عراق در حمله به ایران، تحریم‌های ظالمانه و ایجاد گروهک‌های تروریستی داعش و طالبان جست‌و‌جو کرد.
وی با بیان اینکه تبیین دستاوردهای نظام توسط مسئولان در این شرایط کنونی اهمیت فراوانی دارد، خاطرنشان کرد: سئوالی در جامعه مطرح می‌شود که انقلاب برای ما چه کرده و فواید آن چه چیزی است؟ با مقایسه آماری وضعیت کنونی با زمان رژیم شاه شاهد پیشرفت‌های انقلاب اسلامی خواهیم بود.
وی با بیان اینکه مصر نزدیک‌ترین کشور به ایران در زمان شاه بود، گفت: آن زمان تقریبا مصر در تراز ایران بود، اما اکنون ما علی‌رغم تحمل هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌های ظالمانه و انواع تلاش دشمن برای نابودی جمهوری اسلامی ایران از نظر آماری در وضعیت بسیار خوبی نسبت به مصر قرار داریم و این در حالیست که مصر با آمریکا مشکل نداشت و مورد حمایت قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی ادامه داد: علی‌رغم ۴۰ سال دشمنی استکبار، توانستیم در زمینه‌های هسته‌ای و سایر شاخه‌های علم‌ و فناوری به پیشرفت دست یابیم؛ به طوری که اکنون رتبه اول در زمینه سلول‌های بنیادی در منطقه، رتبه هشت جهان در پرتاب ماهواره، قرار گرفتن بین ۱۱ کشور صاحب فناوری پرتاب ماهواره و رتبه پنجم در نانوتکنولوژی در اختیار ایران است. 
وی با ابراز تأسف از وجود فساد در برخی موسسات مالی دولتی و غیردولتی، گفت: وجود فساد پسندیده نظام نیست، البته در این بین نباید نقش دشمن را نادیده بگیریم، چرا دشمن از این افراد فاسد حمایت کرده و در صورت دسترسی، آنان را به مردم ایران تحویل نمی‌دهند؟ معتقدم بخش زیادی از مدیران کشورمان پاکدست و زحمت‌کش هستند.
وی ادامه داد: انتظار برخورد قاطع با مفسدان را داریم تا درس عبرتی برای دیگران باشد.
قالیچی در پایان خاطرنشان کرد: دستاوردها باید تبیین شوند و در عین حال باید به موانع پیشرفت هم اشاره شود تا همه بدانند اگر موانع نبود، به چه دستاوردهایی می‌رسیدیم.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

حسین رویوران،کارشناس سیاسی منطقه ومعاون سیاسی جمعیت دفاع ازفلسطین:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.