اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در آئین بهره برداری از مرکز آموزش و ساختمان بهره برداری قطار شهری تبریز گفت: با توجه به نقش این سیستم حمل نقل عمومی در جابجایی مسافران درون شهری و کاهش آلودگی ، توسعه آن از ضرورت های کنونی زندگی شهری است.
وی بیان کرد: در دهه فجر امسال 217 پروژه با حدود 2 هزار طرح در استان به بهره برداری رسید که هیچ کدام راضی کننده نبود ولی طرح های امروز قطار شهری رضایت بخش است.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سابقه 18 ساله اجرای قطار شهری تبریز، اظهار داشت: با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند آذربایجان سر ایران است، روند اجرا و بهره برداری از طرح ها در شان و حق این استان نیست.
پورمحمدی با گلایه از اینکه ورزشگاه مراغه با 170 میلیارد ریال سرمایه گذاری پس از 20 سال در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید، ادامه داد: حق آذربایجان که سر ایران است، این نیست.
وی همکاری و مساعدت نمایندگان استان برای تامین منابع مورد نیاز طرح ها را ضروری دانست و گفت: برای حل مشکلات موجود بر سر راه این طرح ها نیاز به انسجام درونی است.
استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از حضور گسترده و پرشور مردم استان در جشن انقلاب و راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: با وجود برخی کاستی ها و مشکلات در جامعه، مردم با حضور در این جشن اعتقاد، ایمان و وظیفه خود را نسبت به مملکت، دین و شهدا ادا کردند.
پورمحمدی افزود: ملت ایران شایسته خدمات بیشتری از سوی مسئولان است و همه باید در این راستا تلاش کنند ولی نباید انتظارات مردم را بالا ببرند بلکه در حد معقول به انتظارات آن ها پاسخ دهند.
وی با اشاره به توطئه های مختلف دشمن در طول انقلاب اسلامی علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: جنگ تحمیلی و تحریم های دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران با وجود تحمیل مشکلات بر مردم موجب شد تا کشور ما در عرصه های مختلف به خودکفایی برسد.
پورمحمدی با تاکید بر آموزش فرهنگ شهروندی به شهروندان، یادآوری کرد: با توجه به سابقه درخشان تبریز به عنوان شهر مهد علم و ادب، این فرهنگ باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
شهردار تبریز نیز در این آئین با اشاره به نقش قطار شهری در جابجایی مسافران درون شهری گفت: روزانه 9 هزار نفر توسط خط یک قطار شهری تبریز جابجا می شود و استقبال شهروندان از آن موجب کاهش آلودگی هوای این شهر شده است.
ایرج شهین باهر، افزود: با توجه به استقبال قابل توجه شهروندان از قطار شهری تبریز تلاش می شود با افزایش ساعات کاری و سرعت بخشی در تکمیل آن خدمت رسانی بهتری به آنان ارایه شود.
وی با اشاره به هزینه بر بودن طرح قطار شهری اظهار داشت: برای احداث هر ایستگاه قطار شهری حدود یک هزار تا یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و این میزان اعتبار با ساخت 5 تا 6 تقاطع غیرهمسطح برابری می کند.
شهردار تبریز یادآوری کرد: تلاش می شود با استفاده از منابع مختلف ملی، استانی و فاینانس خط یک قطار شهری تبریز در سال 98 نهایی شود و در کنار آن مرحله اول خط 2 تا پایان سال 99 به اتمام برسد.
شهین باهر ادامه داد: با بهره برداری از این خط ها مراحل اول و دوم خط یک و مرحله اول خط 2 قطار شهری به هم متصل می شود و مردم مناطق کم برخوردار از خدمات این طرح بهره مند می شوند.
رئیس شورای اسلامی تبریز نیز در این آئین خدمت به مردم را عبادت اعلام کرد و گفت: اگر مسئولان به این موضوع اعتقاد داشته باشند تلاش بیشتری در خدمت رسانی به مردم انجام می دهند.
شکور اکبرنژاد با بیان اینکه کندی روند اجرای طرح ها و تورم برای مسئولان مشکل ساز شده است، افزود: سال گذشته 6 هزار میلیارد ریال برای قطار شهری تبریز و امسال بیش از 10 هزار میلیارد ریال برای اجرای آن نیاز است که با ادامه این روند طرح ها به این زودی به نتیجه نمی رسد.
وی با تاکید بر سرعت بخشی به اجرای طرح های عمرانی، یادآوری کرد: باید با اجرای سریع طرح ها لذت استفاده از آن ها را به مردم چشاند و برای جوانان خلاق فرصت کار و تلاش ایجاد کرد.
در این آئین مرکز آموزش و ساختمان شرکت بهره بردار قطار شهری تبریز به بهره برداری رسید.
8023/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.