رئیس رد صلاحیت شده نامزد انتخابات کمیته ملی المپیک شد

رئیس سابق فدراسیون دوومیدانی نامزد انتخابات کمیته ملی المپیک شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در ادامه نهمین روز از ثبت‌نام نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک، مجید کیهانی هم کاندیداتوری خود را اعلام کرد.

وی که در این دوره عضو هیات اجرایی بود و انتقادات زیادی هم در یکی دو سال اخیر به او وارد شده بود برای پست‌ نایب رئیسی نامزد شد. کیهانی همچنین پیش از این به دلیل تخلفاتی که داشت برای انتخابات دوومیدانی رد صلاحیت شده بود.

کیهانی پس از ثبت نام اظهار داشت: به عنوان خبره ورزشی در پست نایب رئیسی با اجازه از پیشکسوتان ورزش ثبت نام کردم. امیدوارم با تجربیاتی که در دوران حضور ۴ ساله فدراسیون دوومیدانی و هیات اجرایی و در کنار صالحی امیری به دست آوردم، در کمیته کمک کنم.

وی در ادامه افزود: نقش نایب رئیس باید برای کمک به فدراسیون‌ها تعریف شود و در حوزه‌هایی که رئیس و دبیر به دلیل مشغله فرصت ورود ندارند، نقش پویا و فعال داشته باشند. بحث فعالیت مالی و اسپانسر از برنامه‌هایی بود که دوست داشتم انجام دهم. اگر نایب رییس درگیر اداره فدراسیون نباشد، می‌تواند به خوبی کار کند. نایب رئیس به دلیل فرصت بیشتر در بحث رنکینگ کاروان ایران در المپیک و بازی‌های آسیایی نقش مهمی دارد.

عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه ما از ظرفیت کمیته باید به شکلی استفاده کنیم که فرصت در اختیار ورزشکاران قرار گیردف گفت: من مکتوب به وزیر وصالحی امیری پیشنهاداتی در این زمینه دادم. خیلی از کشورها در آستانه بازی های المپیک و آسیایی بر روی ورزشکارانی که مدال آنها قطعی است و یا شانس مدال دارند، تمرکز می‌کنند. وزارت و کمیته باید کمک کنند که مدال های قطعی تثبیت و شانس کسب مدال‌ها به مدال تبدیل شود.

وی ادامه داد: آکادمی در آستانه بازی‌ها باید در اختیار ورزشکارانی که شانس مدال دارند باشد تا به ارتقای رنکینگ برسیم. سرپرستی فدراسیون‌ها یکی از چالش‌ها است و در این دوره از هیات اجرایی در این مورد خیلی بحث کردیم اما کماکان این موضوع ادامه دارد و باید تدبیری اندیشیده شود. بلاتکلیفی فدراسیون‌ها حتی بعضا بیش از یک سال است که آسیب رسان است. حتی بعضا این موضوع روی انتخابات کمیته و مجامع هم تاثیر دارد در اساسنامه کمیته آمده حتما رای اعضای المپیکی حداکثری باشد. وی در خصوص عملکرد هیات اجرایی در این دوره گفت: منکر نقاط ضعف نیستم ولی در اکثر زمینه ها اتفاقات خوبی افتاد.

 ثبت‌نام از نامزدها تا ۲۰ مرداد ادامه دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید