شلیک به قلب جنگل هیرکانی؛ این محدوده از فهرست جهانی یونسکو خارج شود! + فیلم

سازمان حفاظت محیط زیست در ۱۵ سال گذشته بارها مخالفت خود را با آسفالت کردن این جاده جنگلی در قلب جنگل هیرکانی اعلام کرده است. عطاالله کاویان مدیر کل محیط زیست مازندران هم مجددا بر این مخالفت تاکید کرد و ساخت این جاده را خطر بزرگی برای تنوع زیستی منطقه دانست.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ عصرایران نوشت: فرماندار نوشهر به دنبال تعریض و آسفالت کردن جاده جنگلی ماشک در قلب منطقه حفاظت‌شده البرز مرکزی است.

فرماندار نوشهر به دنبال تعریض و آسفالت کردن جاده جنگلی ماشک در قلب منطقه حفاظت‌شده البرز مرکزی است. جنگل هیرکانی که زیستگاه‌ پلنگ، مرال یا گوزن قرمز، شوکا و حتی خرس قهوه‌ای است.

این جاده جنگلی نوشهر را به کجور وصل می‌کند. هدف از ساخت این جاده کوتاه کردن مسیر است اما بنا به گفته فعالان محیط زیست تنها بین پنج تا دقیقه در کوتاه شدن مسیر تاثیر دارد.

جاده جنگلی ماشلک در سه دهه گذشته برای بهره‌برداری از جنگل استفاده می‌شد تا اینکه از حدود پنج سال قبل بدنبال اجرای طرح تنفس جنگل، راه‌های فرعی این جاده بسته و تنها برای حفاظت استفاده می‌شود.

سازمان حفاظت محیط زیست در ۱۵ سال گذشته بارها مخالفت خود را با آسفالت کردن این جاده جنگلی اعلام کرده است. عطاالله کاویان مدیر کل محیط زیست مازندران هم مجددا بر این مخالفت تاکید کرد و ساخت این جاده را خطر بزرگی برای تنوع زیستی منطقه دانست.

دو روز پیش نماینده دادستانی هم ضمن بازدید از جاده خاکی ماشلک با تعریض جاده مخالت کرد. در گزارش ویدیویی پیش رو به آسیب‌هی ناشی از ساخت این جاده جنگلی پرداخته شده است. در این گزارش حامد تیزرویان فعال محیط زیست مازندران نسبت به قطع درختان جنگل هیرکانی هشدار می‌دهد.

حجم ویدیو: 35.11M | مدت زمان ویدیو: 00:07:34 دانلود ویدیو

دیدگاه تان را بنویسید