تلویزیون در شب‌های قدر رمضان ۱۴۰۰ چه برنامه‌هایی پخش می‌کند؟

شبکه‌های مختلف تلویزیون برنامه‌های متنوعی را برای احیای شب‌های قدر تدارک دیده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، ماه مبارک رمضان به نیمه رسیده و کم کم به شب های قدر نزدیک می شویم؛ شب‌های با عظمتی که با نجوا و قرائت دعای جوشن کبیر، با خدای خویش حرف می زنیم و با او عهدی دوباره برای بندگی خالصانه می بندیم.

در همین ارتباط، شبکه های مختلف تلویزیون برنامه های متنوعی را برای شب های قدر تدارک دیده اند که در ادامه آن را می‌خوانید:

برنامه‌های شب نوزدهم ماه رمضان

شبکه یک سیما مراسم نخستین شب قدر را ساعت ۲۳ از مشهد مقدس با سخنرانی آیت الله علم الهدی و مداحی احمد واعظی پخش می‌کند. قرائت دعای جوشن کبیر با نوای آقای اسلامی فر هم پخش می‌شود.

شبکه دو سیما مراسم نخستین شب قدر را در ساعت ۲۲:۴۵ از حرم حضرت معصومه (س) به روی آنتن می‌برد. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و سیدمهدی میرداماد دعای شریف جوشن کبیر را قرائت می‌کند.

شبکه سوم سیما مراسم احیاء لیالی قدر را از حسینیه همدانی‌ها ساعت ۲۳:۳۰ با سخنرانی شیخ حسین انصاریان و قرائت دعای جوشن کبیر را از امامزاده قاضی الصابر علیه السلام توسط حاج میثم مطیعی پخش می‌کند.

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم، قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی حسین نژاد را از مسجد مقدس جمکران در ساعت ۲۴ پوشش می‌دهد. این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین میرزامحمدی خاتمه خواهد یافت.

شبکه پنج سیما مراسم نخستین شب قدر را ساعت ۲۲ از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) با قرائت دعا توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده، سیدکریم موسوی و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عالی از این شبکه پخش می‌کند.

شبکه افق از ساعت ۲۴ شب نوزدهم ماه مبارک از مصلی حضرت امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسینی قمی برنامه احیا را تقدیم مخاطبان می‌کند. قرائت دعا در شب‌های قدر با نوای سعیدیان، سبحانی و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی انجام خواهد شد.

شبکه آموزش سیما مراسم احیای شب نوزدهم را ساعت ۲۴ از مرقد امام خمینی (رحمت الله علیه) قرائت دعای جوشن کبیر را با نوای حمید رمضان پور و مداحی احمد شربیانی و در ادامه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان پخش می‌کند.

شبکه جام جم در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان دعای جوشن کبیر را از حرم مطهر حضرت معصومه (س) با نوای سید مهدی میرداماد و سخنرانی و مراسم احیاء را از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام پخش می‌کند.

شبکه قرآن و معارف سیما در نخستین شب از لیالی قدر در ساعت ۲۳ سخنرانی آیت الله میرباقری از حسینیه آیت الله حق شناس (رحمت الله علیه) و قرائت دعا جوشن با نوای حاج مهدی سماواتی را تقدیم مخاطبان می‌کند. ویژه برنامه «روبه‌راه» هم از کربلای معلی با مناجات خوانی به صورت زنده ساعت ۲۲ تقدیم مخاطبان خواهد شد.

برنامه‌های شب بیست و یکم ماه رمضان و شب شهادت حضرت علی (ع)

شبکه یک سیما در شب بیست و یکم ماه رمضان، سخنرانی مراسم حرم علی ابن موسی الرضا (ع) را با حضور حجت الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می کند. آقایان شجاع و قانع هم به ذکر دعا و مداحی می‌پردازند.

شبکه دو سیما مراسم شب بیست و یکم را با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سعیدی و دعاخوانی عباس حیدرزاده از حرم حضرت معصومه (س) را پخش می‌کند.

شبکه سه سیما مراسم احیاء لیالی قدر را از حسینیه همدانی‌ها ساعت ۲۳:۳۰ با سخنرانی شیخ حسین انصاریان و قرائت دعای جوشن کبیر از امام زاده قاضی الصابر علیه السلام با نوای حاج میثم مطیعی پخش می‌کند.

شبکه چهار سیما مراسم احیاء در شب بیست و یکم را با قرائت دعای محمدرضا غلامرضا زاده و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میرباقری از مسجد مقدس جمکران روی آنتن می‌برد.

شبکه پنج سیما مراسم شب بیست و یکم را با قرائت دعای حاج احمد زین العابدین فرد، حسن شالبافان و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید حمید میرباقری پخش می‌کند.

برنامه شبکه افق در شب بیست و یکم از مصلی امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سعدی پخش می‌شود. قرائت دعا درشب‌های قدر با نوای سعیدیان، سبحانی و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی انجام خواهد شد.

در شبکه آموزش سخنران مراسم در شب بیست و یکم حجت الاسلام و المسلمین هاشمیان خواهد بود و سادات رضوی در شب شهادت امیرالمومنین علیه السلام به ذکر دعا و مناجات می‌پردازد.

شبکه قرآن و معارف سیما هم در شب بیست و یکم از امامزاده صالح (ع) با سخنرانی حجت الاسلام رئیسی میهمان خانه عزاداران است.

برنامه‌های شب بیست و سوم ماه رمضان

در شبکه یک سیما در شب بیست و سوم حجت الاسلام و المسلمین عالی از مشهد مقدس سخنران خواهد بود و آقایان برادران و جعفر ملائکه مداحی خواهند کرد.

شبکه دو مراسم شب بیست و سوم را با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین میرباقری و قرائت دعای حسن شالبافان و سیدعلی حسین نژاد از حرم حضرت معصومه (س) پخش می‌کند.

شبکه سوم سیما مراسم احیاء لیالی قدر را از حسینیه همدانی‌ها ساعت ۲۳:۲۰ با سخنرانی شیخ حسین انصاریان و قرائت دعای جوشن کبیر را از امام زاده قاضی الصابر علیه السلام توسط حاج میثم مطیعی پخش می‌کند.

شبکه چهار سیما در مراسم شب بیست و سوم قرائت دعای جوشن کبیر با نوای عباس حیدرزاده و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی از مسجد مقدس جمکران را روی آنتن می‌برد.

در شبکه پنج سیما مراسم شب بیست و سوم با قرائت جوشن کبیر توسط حاج احمد زین العابدین فرد، مجتبی محمدبیگی، مداحی علی فراهانی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رفیعی پخش می‌شود.

در شبکه افق مراسم شب بیست و سوم از امامزاده صالح (علیه السلام) پخش می‌شود و حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد سخنران مراسم احیای این شب خواهند بود. قرائت دعا با نوای سعیدیان، سبحانی و قربانعلی و مداحی حاج احمد واعظی انجام خواهد شد.

شبکه آموزش سیما مراسم بیست و سوم را از حرم امام خمینی (ره) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان پخش می‌کند. مداحان احمد خلف زاده و مهدی منصوری هم به ذکر دعا و مناجات می‌پردازند.

شبکه قرآن و معارف سیما در شب بیست و سوم نیز مراسم احیاء را از مصلی امام خمینی (رحمت الله علیه) پخش می‌کند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید