به گزارش ایرنا 'محمدعلی طالبی' شامگاه جمعه و به دنبال قطع دوباره آب انتقالی به این استان در صفحه شخصی خود با انتشار پستی اعلام کرد: تکرار تعرض به خط انتقال آب شرب یزد، ضرورت اجرای هرچه سریعتر مصوبات اخیر شورای امنیت کشور را مسجل ساخته است.
وی افزوده است: مصوباتی که در جنبه های گوناگون، مشکلات آب در حوزه زاینده‌ رود را مورد توجه قرار داده و اجرای کامل آن می ‌تواند آرامش و امنیت روانی را در هر سه استان این حوزه فراهم آورد.
معاون استاندار یزد پیشتر نیز در صفحه های شخصی خود در برخی شبکه های اجتماعی اعضای شورای شهر ورزنه و انجمن صنفی کشاورزان شرق اصفهان را برای بررسی وضعیت مصرف آب انتقالی به این استان و انعکاس نتیجه آن به مردم اصفهان به یزد دعوت کرده بود.
محمود زمانی قمی استاندار یزد، روز چهارشنبه 29 فروردین در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفته بود: با توجه به حوادث 18 اسفند 1396 و 24 و 25 فروردین 1397در مناطق شرق اصفهان که منجر به بروز مشکلاتی برای خط انتقال آب استان یزد شد، در روز عید مبعث پیشنهاد برگزاری نشست فوق العاده ای با حضور استانداران چهارمحال و بختیاری، اصفهان و یزد و روسای مجمع نمایندگان این استان ها از سوی استاندار یزد به وزارت کشور ارائه شد که با استقبال مواجه و این نشست در روز دوشنبه هفته جاری (27 فروردین) با دستور وزیر کشور و با حضور وزیران نیرو و جهاد کشاورزی برگزار شد.
استانداری یزد شامگاه جمعه در اطلاعیه اعلام کرد: عصر جمعه 31 فروردین ماه 97 برای سومین بار در سال جاری عده ای ناشناس اقدام به تخریب 5 حوضچه تاسیسات خط انتقال آب به استان یزد نمودند که در نتیجه و در پی این تعرض و جهت انجام تعمیرات، جریان آب به یزد قطع شد.
تخریب چند باره حوضچه و خطوط برق رسانی خط انتقالی آب به یزد در منطقه شرق اصفهان در یک هفته اخیر، تامین آب شرب خشک ترین استان کشور را با مخاطره جدی مواجه کرده است.
آب انتقالی به یزد که از ارتفاعات کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری تامین می شود، فقط به شرب مردم استان یزد اختصاص می یابد.
با توجه به عرصه های بیابانی، محدودیت منابع آب شیرین و افزایش جمعیت، آب موجود در استان یزد تنها 40 درصد نیاز مردم این استان را پاسخ می دهد و بقیه آب شرب شهروندان باید از خارج این استان تامین شود.
طرح تامین آب استان یزد هم اکنون از منابع مختلف از جمله خلیج فارس و دریای عمان در دست بررسی و مطالعه است.
7532/ 6197
@irnayazdd
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.