به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی منطقه انتظامی میبد ، سرهنگ سید محمد طاهر موسوی افزود : با پیگیری‌ اطلاعاتی ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر مشخص شد، متهمان با عزیمت به یکی از شهرستان‌های جنوب شرقی کشور، این محموله را تهیه کردند و درصدد هستند در فرصتی مناسب آن را از طریق جاده اصلی به میبد انتقال دهند.

وی افزود: با احراز اطلاعات تکمیلی و مشخص شدن مسیر حرکت متهمان، تیمی از ماموران پلیس مواد مخدر، به محل مناسبی از گذرگاه متهمان اعزام و به موازات آن نیز هماهنگی های قضایی برای توقیف خودروی آنان از مرجع قضایی دریافت شد.

فرمانده منطقه انتظامی میبد بیان داشت: با استقرار نیروها و ایجاد مواضع محافظتی دستگیری متهمان آغاز شد و پس از تعقیب و گریز طولانی و تیراندازی به سمت لاستیک خودرو در حوزه این شهرستان در  نهایت آنها دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: متهمان هنگام دستگیری سعی کردند فرار کنند که موفق نشدند و پس از دستگیری و تشکیل پرونده  به دستور مقام قضایی راهی زندان شدند.

همچنین رییس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی یزد امروز گفته بود: در شبانه روز گذشته با تلاش ماموران در ۲ عملیات جداگانه ۲۹۷ کیلوگرم تریاک از ۲ دستگاه خودرو عبوری در این استان کشف شد.

سرهنگ علی افخمی در گفت و گو با ایرنا افزود: در این ارتباط ۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شدند که متهمان قصد انتقال مواد یادشده را از جنوب و شرق  کشور به تهران داشتند.

از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون افزون بر ۲۵ تن انواع موادمخدر در استان یزد کشف شده است.

جاده‌های یزد نقش مؤثری در برقراری ارتباط استان‌های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال - جنوب و شرق و غرب، در برخی مواقع راه‌های آن برای انتقال کالای قاچاق و مواد مخدر مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین در جاده‌های این استان تردد می‌کنند .

جرم ۷۵ درصد حدود چهار هزار زندانی در چهار ندامتگاه استان یزد و ۲ بازداشتگاه در ارتباط با مواد مخدر است که اغلب شهروندان دیگر استانها هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۴ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.