در این مراسم حدود ۵۰۰ نفر از اعضای این گروه‌های مردمی اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان و سایر اقشار مردم با بدرقه آیت الله محمدرضا ناصری یزدی به سمت منطقه فعالیت خود حرکت کردند.

این گروه‌های جهادی هرکدام به مدت یک هفته با حضور در روستاهای دور افتاده و محروم فعالیت‌های عمرانی، درمانی و فرهنگی را بر حسب ضرورت با همکاری مردم مناطق انجام می‌دهند.

گروه‌های جهادی شهدای اصناف، دانشجویان بسیجی، بسیج سازندگی و گروه جهادی رسانه استان نیز از جمله دیگر گروه‌هایی بود که در این مراسم به نقاط مختلف استان اعزام شدند.

به گزارش ایرنا، مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر یزد پیشتر گفته بود: از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون ۱۷۰ گروه جهادی که اکثر آنها را دانشجویان بسیجی و انقلابی تشکیل می‌دهد شناسنامه دار شدند.

سرهنگ مجید صادقی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس طرح اعتلای بسیج، تمام گروه‌های جهادی مردمی باید برای فعالیت ثبت سامانه  شوند.

وی ادامه داد: تمام نواحی و پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح استان آماده همکاری با متقاصیان فعالیت جهادی هستند.

مسئول بسیج سازندگی یزد تصریح کرد: هرگونه فعالیت در جریان گروه‌های جهادی  باید تابع مقررات و در راستای تحقق ماموریت‌های محوله بسیج باشند.

صادقی بدون اشاره به گروه‌های جهادی که هنوز ثبت سامانه نشده‌اند تصریح کرد: از برنامه‌های آینده بسیج تخصصی کردن  فعالیت این گروه‌هاست.

وی بیان داشت: اگر فعالیت گروه‌های مردمی جهادی تخصصی شود قطعا نتایج بهتری را در خدمات رسانی به همراه دارد.

به گفته او در سال جاری ۲۴ هزار نفر روز فعالیت جهادی در یزد و برخی استان‌ها به انجام ماموریت‌های مختلف اقدام شده است.

استان یزد افزون بر یک هزار پایگاه مقاومت و ۳۰۰ هزار بسیجی دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.