رییس هیات فوتبال استان یزد با تبریک هفته بسیج ( ۳۰ آبان الی ۶ آذر ) گفت: از برکت ارزشمند و تعیین‌کننده  انقلاب‌ اسلامی صدور فرمان تاریخی حضرت‌ امام‌ خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج است.

عبدالرضا دستا افزود: ترویج فرهنگ و روحیه بسیجی در ورزش و فوتبال یک موضوع مهم فرهنگی است که از آن در جامعه بزرگ هدف حمایت و گسترش آن با همکاری سایر بخش‌ها  مورد تاکید است.

به گفته وی عزت و اقتدار نظام‌ در گرو فعالیت و حضور بسیج در صحنه های مختلف انقلاب است، باید فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی روز به روز در بین ورزشکاران در رشته‌های مختلف بخصوص در فوتبال ارتقا یابد.

رییس هیات فوتبال استان یزد با اشاره  به اهمیت برنامه‌ریزی برای انجام امور فرهنگی در بین ورزشکاران توسط تیم‌ها و باشگاه‌ها با همکاری و نظارت این هیات به عنوان یک ضرورت تاکید کرد.

دستا با اشاره به اینکه اقامه نماز از اهمیت ویژه ای برخوردار است بر پیگیری آن در ورزشگاه شهید نصیری با همکاری دستگاه‌های دیگر و همراهی هیات‌های مستقر در این  محل تاکید کرد.

این فعال ورزشی ، ساماندهی و نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و برگزاری لیگ و جشنواره‌های فرهنگی به صورت منظم و مستمر سالانه را خواستار شد.

دستا همچنین با اشاره به حضور تیم‌ یزدلوله در لیگ دسته سه و شهید قندی در لیگ دسته دوم کشور ابراز امیدواری کرد  که در انجام مسابقات به لیگ بالاتر ارتقا یابند.

در این جلسه همچنین مسئولان و  رییسان کمیته‌های هیات فوتبال گزارشی از عملکرد خود ارائه کردند.

هم اکنون ۳۰ تیم فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی از استان یزد در مسابقات کشوری حضور دارند.

حدود ۱۵ هزار ورزشکار یزدی عضو بسیج جامعه ورزشکاران هستند. 

استان یزد ۴۷ هیات ورزشی و ۷۵ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.

در حال حاضر، یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها زندگی می کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.