آیت الله محمد ناصری یزدی روز یکشنبه قبل از سخنان رئیس حمهوری درجمع مردم استان در  میدان امیرچخماق یزد با تاکید بر گسترش و ترویج فرهنگ دینی در جامعه اسلامی  افزود: از رئیس جمهوری می خواهم که تمام مصوبات چه در گذشته، حال و آینده که در این استان مصوب شده و می شود،شخصا وارد عمل شوند و با جدیت اجرای آنها را رصد کنند.

وی با بیان مشکلات استان از جمله کمبود و کم آبی ، خطوط ریلی و اشتغال اظهارداشت: مصوبات نباید معطل بمانند و سال‌ها از تصویب آنها بگذرد بلکه باید به وعده‌های داده شده هرچه زودتر  عمل شود.

ناصری یزدی تصریح کرد: در رابطه با مشکلات استان مکاتبه و مذاکرات مختلفی صورت گرفته  امیدواریم  قول هایی که در این زمینه داده شده است عملیاتی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان یزد اظهارکرد: در فرهنگ دینی ما اصل حرکت، انقلاب است و اصل این حرکت بر اساس آرمان های امام حسین (ع) که امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی در این مساله پیشقدم بودند.

امام جمعه یزد بیان کرد: دشمنان می خواهند به  اعتقادات ما ضربه بزنند و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را زیر سئوال ببرند بدین ترتیب امروز مساله حکومت کردن مطرح نیست بلکه تقویت دین بایددر اولویت امور باشد.

وی اضافه کرد: سه اصل تدین، تفکر و تعقل باید در نظام آموزشی کشور ما سرلوحه و در اولویت امور قرار گیرد و امروز متاسفانه موضوع تدین در مراکز آموزشی کمرنگ شده است که باید در این زمبنه تدابیری اندیشیده شود.

ناصری یزدی ادامه داد: نظام آموزشی ما باید از سطحی نگری دوری کند و دانش آموختگان پس از فارغ التحصیلی کارفرما باشند نه اینکه بیکار بماند. 

رئیس جمهوری امروز وارد فرودگاه یزد شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد ، استاندار و تعدادی از مسئولان و مدیران محلی قرار گرفت. 

همزمان با سفر رئیس جمهوری به یزد ۵۰۰ پروژه و طرح در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بهره برداری می شود و برای اجرای این پروژه‌ها و طرح ها  ، ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن از محل بودجه دولتی و ۱۵ هزار میلیارد ریال آن نیز سهم بخش خصوصی است.
بهره برداری از پروژه فولاد چادرملو در اردکان، فاز یک بندرخشک پیشگامان در مهریز، بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، ۹۰ کیلومتر از دو خطه سازی راه آهن بافق به میبد و ۲۵ کیلومتر از باند دوم جاده یزد - طبس  از مهمترین طرح‌های آماده بهره برداری است که این پروژه‌ها و طرح ها  به صورت حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت افتتاح شد.
در دومین سفر استانی اعضای هیات دولت به یزد ۱۴ معاون و وزیر رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.