در این مورد برخی مسئولان شهرستان در بازدید از مراکز تهیه و تولید نان، روند پخت و عرضه این فراورده غذایی را بررسی کردند و تعدادی از نانوایی های متخلف شناسایی و به مراجعه قضایی معرفی شدند.

به گفته فرماندار ابرکوه به دلیل تعطیلی خودسرانه تعدادی از واحدهای صنفی در برخی محله ها مشکلاتی برای شهروندان در تهیه نان ایجاد شد.

محمد کاظمی نسب روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از چند واحد نانوایی در سطح شهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه ،مشکلی برای کمبود و تامین آرد در شهرستان وجود ندارد، افزود : هفت نانوایی متخلف شناسایی و به دادستانی معرفی شدند.

وی با اظهار اینکه خرید و تامین آرد مورد نیاز نانوایی ها از طریق سامانه انجام می شود ، یادآور شد: این افراد با توجه به اخلال در عرضه نان برای رسیدگی پرونده و صدور رای مقتضی به دادستان عمومی و انقلاب معرفی شدند.

همچنین دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه  گفت : در راستای صیانت از حقوق عامه و ضرورت اتخاد تدابیر پیشگیری از باب تکرار وقوع جرم با برخی از مالکان و متصدیان نانوایان برخورد شده و می شود.

میثم رنجبر افزود: برخی نانوایان به نحوی از انحا، با ایجاد مضیقه و موانع، موجب اخلال در عرضه نان به  مردم شدند و با این اقدام کمبود عرضه در شهرستان بروز کرد  و مطابق موازین قانونی با آنها برخوردخواهد شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: در صورت احراز شرایط قانونی اتخاذ تصمیم  در خصوص ابطال پروانه نانوایی اعلام و صادر می‌شود.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت (صمت) ابرکوه هم بابیان اینکه نظارت برقیمت ، کم فروشی ، وزن چانه و ساعت پخت نان به عهده این اداره است  ،گفت: این شهرستان  ۴۴ واحد نانوایی با سهمیه آرد یارانه ای دارد.

سید مسعود میرحسینی  افزود: همچنین در این شهرستان ۲۲ باب نانوایی شامل ۱۹ واحد نانوایی و سه واحد نان فانتزی با پخت آزاد نیم یارانه ای فعالیت دارند.

وی با اشاره به اینکه نان در این شهرستان هر قرص نان با ۲ هزار تا ۱۰ هزاریال عرضه می شود ، ادامه داد: در مجموع ماهانه ۳۲۰ تن آرد یارانه ای بین نانوایی ها توزیع می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.