رضا زارع زاده مهریزی روز سه‌شنبه در نشست مسئولان هیات‌های مذهبی شهرستان افزود: حضور و همکاری هیات ها در کنار برنامه‌های دولت نقش مهمی در کاهش ناهنجاری‌ها و آسیب‌های فرهنگی دارد.

وی اشاره ای به آسیب های اجتماعی در منطقه نکرد، از میان آنها می توان به بیکاری جوانان خصوصا افراد تحصیل کرده، ترانزیت موادمخدر، قاچاق انسان، درست استفاده نکردن فضای مجازی ، افزایش حضور مهاجران خارجی، افزایش تعداد سالمندان، تورم و ...  اشاره کرد. 

وی ادامه داد: دولت بر حسب ضرورت سالانه برای ارتقای فرهنگ دینی و انقلابی جامعه برنامه‌های موثری را انجام می‌دهد که برای گسترش آن باید همه همکاری کنند.

فرماندار مهریز گفت: کار هیات‌های مذهبی نباید تنها در محرم و صفر خلاصه شود بلکه باید برای ارتقای تربیت‌دینی و فرهنگی جامعه همواره نقش‌آفرین باشند.

زارع زاده مهریزی با تاکید بر حضور پررنگ اعضای تشکل‌های دینی و هیات‌های مذهبی در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر بیان داشت: آسیب شناسی مسائل و مشکلات هیات‌های مذهبی موضوع مهمی است که باید مدنظر مسئولان امر قرار گیرد.

این مسئول به اهمیت تدوین مسائل فرهنگی توسط هیات‌های مذهبی و پیشگیری از موازی‌کاری از سوی آنها تاکید کرد و  یادآور شد: همکاری با تشکل‌های فرهنگی و تعامل سازنده با دستگاه‌های دولتی در تحقق برنامه‌ها نیاز است.

مهریز ۱۲۰ هیات مذهبی دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.