معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان یزد از افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی تا 40  میلیون تومان خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «علیرضا نادریان زاده» در این مورد اعلام کرد: تاکنون سقف تسهیلات مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومان بوده که با مصوبه شورای پول و اعتبار و ابلاغ بنیاد مسکن کشور، تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به 40 میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: با توجه به اهمیت مقاوم‌سازی منازل روستایی در برابر حوادث طبیعی ، دولت تسهیلات بسیار خوب بانکی بصورت قرض الحسنه و بازپرداخت 15 ساله در اختیار روستاییان قرار داده که شایسته است روستاییان از این فرصت برای مقاوم‌سازی منازل خود در برابر حوادث طبیعی نهایت بهره را ببرند. 

به گفته نادریان زاده، این تسهیلات در تمامی روستاهای استان و شهرهای با جمعیت زیر 25 هزار نفر برای تخریب و نوسازی یا ساخت بنای جدید به متقاضیان اعطا می‌شود و متقاضیان می‌توانند به شعب بنیاد مسکن در شهرستانها مراجعه و پس از طی مراحل لازم از تسهیلات بانکی بهره مند شوند.

وی با بیان این که ساخت و ساز مسکن روستایی با طراحی و نظارت 131 مهندس ناظر فنی و بومی منطقه صورت می‌گیرد، گفت: با تشکیل پرونده و پروانه ساخت و نظارت ناظرین ،  بانک‌های عامل اقدام به پرداخت وام در نظر گرفته شده با بهره پنج درصد می کنند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی استان در ادامه گفت: در دریافت تسهیلات مسکن روستایی یکی از اولویت‌های بانک انجام ضمانت زنجیره‌ای است و می‌توان امیدوار بود تسهیلات ارائه شده حدود 50 درصد هزینه‌های ساخت مسکن روستایی را تا مرحله پایان کار تسهیلات پوشش دهد.

نادریان زاده در پایان افزود: با آورده متقاضیان و کمک تسهیلاتی 40 میلیون تومانی، روستائیان می‌تواند در کنار وام‌های قرض‌الحسنه و دیگر تسهیلات، واحدهای خود را به سرانجام برسانند که خوشبختانه از سال 84 تاکنون در استان بالغ بر 27 هزار واحد مسکونی روستایی با استفاده از این تسهیلات مقاوم‌سازی شده است.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.