مدیر نظارت بر امور فرآورده های طبیعی و غذا و دارو گفت: یک واحد تولید داروهای گیاهی و ترکیبات دست‌ساز بدون مجوز و با ادعاهای درمانی خاص در شهرستان تفت شناسایی و پلمپ شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهاب سلامتی با اعلام این خبر اظهار داشت: این واحد تولیدی غیرمجاز که شبکه تولیدی قوی همراه با وب سایت فروش محصولات ایجاد کرده بود اقدام به ساخت انواع دمنوش، عرقیات، داروهای ترک اعتیاد، انواع ماسک های گیاهی، شراب حلال، داروهای سقط جنین به صورت کپسول های دست ساز، پماد، ضماد، شربت و... در شرایط بهداشتی بسیار نامناسب کرده بود.

شهاب سلامتی افزود: از این واحد تولیدی غیرمجاز تعداد 420 بسته مواد اولیه تولیدی و حدود هزار قطعه انواع داروهای گیاهی، قرص و کپسول کشف و ضبط و این واحد با همکاری اماکن، نیروی انتظامی و نیروهای بهداشتی پلمپ شد.

وی با تاکید بر اینکه عطاری ها مجاز به عرضه هیچگونه دارو و قرص، انجام حجامت، جا انداختن مفصل، درمان سوختگی و... نمی باشند ادامه داد: عرضه گیاهان دارویی به صورت خشک و نه به صورت کپسول بدون هیچگونه ادعای دارویی و درمانی و همچنین عرضه عرقیات گیاهی که دارای پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو هستند در عطاری ها مجاز است.

سلامتی تصریح کرد: واحدهای عطاری حتما باید دارای پروانه کسب از صنف عطار و حناساب باشند و متصدی عطاری هم باید کارت بهداشت را از مراکز مربوطه دریافت کند.

وی یادآور شد: معاونت غذا و دارو ضمن هشدار نسبت به مصرف هرگونه محصولات و گیاهان دارویی و با ادعاهای خاص و بدون مجوز از سازمان غذا و دارو از همشهریان عزیز تقاضا دارد در صورت مشاهده این قبیل محصولات در عطاری های و سایر مراکز عرضه، مراتب را از طریق شماره 8506-3623 و داخلی 22 به این معاونت گزارش دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.