نایب رئیس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان از آغاز بازسازی و ساخت و ساز بخشی از نیایشگاه پیرسبز "چک چک"، از زیارتگاه های مهم زرتشتیان اردکان، ایران و جهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کورش قدردان با بیان اینکه "چک‌چک" از زیارتگاه‌های مهم زرتشتیان جهان است، اظهار داشت: پیرو مصوبه انجمن زرتشتیان شریف آباد، بازسازی بخشی از این زیارتگاه به نام "سپندینه" که به علت آیین همگانی زیارت پیرسبز متوقف شده بود بار دیگر از سر گرفته شد.

وی بیان داشت: بازسازی "سپندینه" از نخستین روزهای دی ماه در سال گذشته آغاز شده بود و پس از مدتی توقف کوتاه، دوباره از سرگیری شد.

نایب رئیس انجمن زرتشتیان شریف آباد اردکان اضافه کرد: در این بازسازی برخی از بخش‌های خیله کوچه بیوک، نمای خیله کاووسی و بخش‌هایی از راه پله‌های مسیر همچنین سرویس بهداشتی و تکمیل بخش‌های جا مانده از پیش، مرمت و تازه سازی می شوند.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی نیایشگاه پیرسبز "چک چک" زرتشتیان که در میان کوه‌های اردکان و انجیره قرار دارد عنوان کرد: زرتشتیان همه ساله از ۲۴ خرداد به مدت چهار روز در این زیارتگاه، دور هم جمع شده و به نیایش می‌پردازند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.