اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این جلسه در خصوص شرایط تدوین آیین‌نامه و برگزاری اولین دوره لیگ فوتوالی از سال 1398 و زمان برگزاری همایش سراسری رئیسان هیات های ورزش روستایی و کمیته‌های فوتوالی گفت‌وگو شد.
همچنین صدور مجوز به سرمربی تیم های ملی برای معرفی گزینه‌های دستیاری خود در رده‌های جوانان و بزرگسالان، معرفی حداقل پنج پایگاه قهرمانی کشور و معرفی توپ استاندارد تولید داخل به‌منظور معرفی به استان‌ها برای تمرین و مسابقات داخلی تصمیم‌گیری شد.
پیشنهاد برای برگزاری مسابقات کاپ آزاد با عنوان و تاریخ مشخص، تشکیل تیم ملی نوجوانان (طبق ضوابط و شرایط اعلام‌شده از سوی وزارت ورزش و جوانان)، هماهنگی و اعزام باشگاه‌های عنوان دار در لیگ فوتوالی به تورنمنت‌های بین‌المللی از دیگر مصوبه‌های جلسه بود.
فوتوالی از ادغام 2 رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شد که در یک زمین 9 در 18 مترمربع با یک تور به ارتفاع 2 متر و 20 سانتیمتر با حضور 2 بازیکن در هر تیم برگزار می‌شود.
بازیکنان باید توپ را با استفاده از ضربات پا، سر و سینه و بدون استفاده از دست به زمین حریف ارسال کنند.
انجمن فوتوالی ایران در سال 1390 تشکیل شد و زیر نظر هیات ورزش‌های روستایی عشایری و بازی‌های بومی محلی فعالیت دارد و تیم ملی فوتوالی ایران در دوره گذشته بعد از تایلند نایب‌قهرمان آسیا شد.
یزد با یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت 48 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار سازمان‌یافته دارد و حدود 200 نفر در فوتوالی در استان فعالیت دارند.
7536/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.