به گزارش ایرنا، نخستین دوره این رقابت ها زیر نظر وزارت ورزش و جوانان به میزبابی هیات جودو یزد به مدت 2 روز با حضور 129 ورزشکار از 23 تیم در 6 وزن در سالن شهدای کارگر یزد برگزار شد.
در بخش انفرادی در وزن 40 - کیلوگرم به ترتیب بهاره ملکی و فائزه غلامی هر 2 از اصفهان اول و دوم شدند و ریحانه حسینی زاده از یزد و کیانا پروری از لرستان به صورت مشترک در مکان سوم قرار گرفتند.
در وزن 44 - کیلوگرم، عسل کلامی از سمنان و فاطمه پورعلی از آذربایجان شرقی در مکان اول و دوم قرار گرفتند و همچنین مینا خدابخش از خراسان رضوی و نازنین تورانی از اصفهان به صورت مشترک سوم شدند.
در وزن 48- کیلوگرم، نگین سالکی از البرز و نرگس مری از اصفهان اول و دوم شدند و محدثه جدیدی از یزد و هدیه صادقی از خراسان رضوی به صورت مشترک در مکان سوم قرار گرفتند.
در وزن 52- کیلوگرم ، سما جعفریان از آذربایجان شرقی و ستایش موسوی از لرستان مقام های اول و دوم را کسب کردند و زینب فاضلی از همدان و ریحانه کریمی از خراسان رضوی به صورت مشترک سوم شدند.
در وزن 57- کیلوگرم ، ترانه امرایی از همدان و زینب توسن از تهران اول و دوم شدند و زینب پیری از زنجان و مهشید صفایی فر از همدان به صورت مشترک در مکان سوم قرار گرفتند.
در وزن 57+ کیلوگرم ، مهیا زارعی از همدان و زهرا دارابی از هرمزگان در مکان های اول و دوم قرار گرفتند و همچنین عسل کاویان مهر از همدان و سارگل امیدوند از مازندران به صورت مشترک سوم شدند.
این المپیاد در بخش پسران نیز به میزبانی یزد برگزار شد و تیم های خراسان رضوی، فارس و گیلان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
شناسایی استعدادها، ایجاد رقابت سالم و سازنده بین ورزشکاران و معرفی افراد برتر برای حضور در اردوی تیم ملی از اهداف برگزاری این المپیاد عنوان شد.
مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور در رشته های فوت والی، جودو و شمشیربازی نیز به یزد واگذار شده است .
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت 48 هیات ورزشی و 65 هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.
7536/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.