مازیار غلامی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار در منطقه است؛  بنابراین از اواخر وقت امروز بانفوذ و تقویت سامانه بارشی و سرد ، کاهش دما ،-احتمال رعد و برق و وزش باد و بارندگی گاهی شدید و خیلی شدید و در ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف را تا اوایل هفته آینده پیش‌بینی می‌کنیم.

وی آسمان استان را برای روز پنجشنبه ابری و مه آلود ، کاهش دما ، بارندگی و وزش باد( گاهی شدید خیلی شدید )، ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف و برای جمعه آسمانی ابری و مه آلود ، بارندگی و وزش باد بعضی نقاط شدید و خیلی شدید ، ارتفاعات و نواحی کوهستانی بارش برف را شاهد خواهیم بود .

وی با اشاره به مخاطره این وضعیت جوی  تصریح کرد: وزش باد و بارندگی( شدید و خیلی شدید) برف در ارتفاعات و نواحی کوهستانی ، کاهش محسوس دما در استان و احتمال رعد و برق مورد انتظار است.

وی بیان کرد:  همچنین طی فعالیت این سامانه جوی احتمال  آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها،  رانش و لغزش وجود دارد .

غلامی از شهروندان خواست  از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند ؛ و رانندگان نیز در صورت ضرورت برای تردد در مسیرهای کوهستانی و جاده ها تجهیزات زمستانه و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.