محمود قاسم‌نژاد غروب یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اینکه ثبت نام در مراکز حوزه‌های انتخابیه در محل فرمانداری‌ها از ساعت ۸ تا ۱۸ انجام شد ، اظهار داشت: در نخستین روز از ثبت نام، ۲۷ نفر از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

وی افزود: از مجموع ۲۷ داوطلبی که امروز نام نویسینهایی کرده اند؛ ۲۵ داوطلب مرد و دو داوطلب زن بوده اند.

قاسم نژاد حوزه های انتخابیه رشت و انزلی را به ترتیب دارای بیشترین نام نویسی داوطلبان نمایندگی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گیلان عنوان کرد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان به داوطلبان توصیه کرد که برای سهولت ثبت نام و اجتناب از هرگونه معطلی هنگام مراجعه ، مدارک اعلام شده و لازم از قبیل کارت ملی، شناسنامه،‌ عکس و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن را به همراه داشته باشند.

وی با یادآوری شرایط نمایندگی گفت: برای هر دوره نمایندگی جهت اعمال تبصره ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک مقطع تحصیلی مورد قبول است ضمن آنکه همه جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه ، از یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

به گفته قاسم نژاد؛ حدود دو هزار و ۵۶۰ شعبه برای اخذ آرای مردم در ۱۶ شهرستان شامل ۱۱ شهرستان به عنوان مرکز حوزه انتخابیه و پنج شهرستان فرعی پیش بینی شده است.

استان گیلان با ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ کرسی نمایندگی در خانه ملت است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود

ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا شانزدهم آذرماه جاری ادامه دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.